en
en

Eksperci w dziedzinie zarządzania sportem z całego świata w Polsce

270x136_IMG_2832_2.jpg

W Centrum Olimpijskim odbyło się 7 września br. rozpoczęcie Międzynarodowej Konferencji "European Association for Sport Management", poświęconej zarządzaniu w sporcie. Głównym organizatorem Konferencji jest stowarzyszenie EASM, którego członkowie reprezentują grupę naukowców i ekspertów z sektorów publicznego i prywatnego, a także wolontariuszy z ponad 40 krajów.

IMG 2832 2W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się 7 września br. uroczystość otwarcia międzynarodowej konferencji "European Association for Sport Management", poświęconej zarządzaniu w sporcie. Głównym organizatorem Konferencji jest stowarzyszenie EASM, którego członkowie reprezentują grupę naukowców i ekspertów z sektorów publicznego i prywatnego, a także wolontariuszy z ponad 40 krajów.

Gospodarzem tegorocznej konferencji jest Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie (SGTIR), która wchodzi w skład Grupy Uczelni Vistula będacej Partnerem Strategicznym Konferencji. Partnerami Konferencji są także: Polska Organizacja Turystyczna oraz Warsaw Convention Bureau. Patronat Honorowy nad Konferencją objął Wojewoda Mazowiecki.

IMG 2838Podczas uroczystości otwarcia dr hab. Jolanta Żyśko, prof.nadzw. rektor SGTIR i jednocześnie członek grupy ekspertów Komisji Europejskiej ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sporcie podkreśliła, że organizacja konferencji jest dla Polski wyróżnieniem i okazją do pokazania naszego kraju ponad 400 gościom reprezentującym międzynarodowe grono ekspertów i organizacji narodowych w dziedzinie zarządzania sportem. Członkowie EASM pochodzą z 40 różnych krajów ze wszystkich kontynentów.

W czasie 4 dni Konferencji odbywają się wykłady, warsztaty, seminaria dla studentów i doktorantów, sesje posterowe, spotkania, na które zapraszane są znane postaci ze świata sportu oraz branżowi mówcy. Zbigniew Klonowski, prezes grupy Trias podsumował, że dzięki obecności w Polsce wybitnych specjalistów i praktyków mamy niepowtarzalną okazję do tego, aby skorzystać z ich wiedzy i doświadczeń i w przyszłości uniknąć ewentualnych błędów przy realizacji kolejnych projektów związanych z eventami.

9 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się gala podsumowująca Konferencję.

 

Do góry