en
en

Cinema Polska-prezentacja polskich filmów w Holandii

Wspólnie ze Stowarzyszeniem "Scena Polska w Holandii" i Ambasadą RP ośrodek POT w Amsterdamie zorganizował w dniach 5-29 marca br. w Amsterdamie, Hadze i Rotterdamie przegląd najciekawszych polskich filmow z ostatnich lat.

W ramach dzialań zmierzających do utrwalenia pozytywnego wizerunku Polski w Holandii i promocji osiągnięć kultury naszego kraju ośrodek POT w Amsterdamie wspólnie ze Stowarzyszeniem "Scena Polska w Holandii" i Ambasadą RP zorganizował w dniach 5-29 marca br. w Amsterdamie, Hadze i Rotterdamie przegląd najciekawszych polskich filmów z ostatnich lat.

Po raz pierwszy został tu zaprezentowany między innymi film "Katyń" Andrzeja Wajdy, a także filmy Jerzego Skolimowskiego, Jerzego Stuhra, Jana Jakuba Kolskiego, Jacka Bromskiego i innych.

W wielu pokazach wzięli udział zaproszeni twórcy filmów. Uczestniczący w pokazach  przedstawiciele mediów holenderskich a także wymagająca publiczność holenderska z dużą życzliwością i zainteresowaniem przyjęła  zaprezentowane filmy, których twórcy w większości są dobrze znani i cenieni na tutejszym rynku.

Do góry