en
en

Chełmno - miasto zakochanych

Zbliżające sie Walentynki to okazja, żeby przypomnieć o ubiegłorocznym laureacie Konkursu na najlepszy produkt turystyczny, mieście Chełmno, ktorego patronem jest św. Walenty.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny, kapituła zdecydowała o przyznaniu Certyfikatu miastu Chełmno. To prestiżowe wyróżnienie otrzymał produkt o figlarnej nazwie „Chełmno – miasto zakochanych”.

Chełmno - miasto zakochanych

14 lutego w modne walentynki warto zrobić bliskiej osobie przyjemność i wybrać się do najstarszego miasta w północnej Polsce, aby przeżyć kilka romantycznych chwil w scenerii średniowiecznych murów ożywionych w ten dzień przez festiwal wydarzeń, którym patronuje św. Walenty.

Relikwie legendarnego biskupa patrona zakochanych, wystawiane są w chełmskim kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w którym 14 lutego celebrowane są uroczyste msze.

Święty symbolicznie błogosławi i bez wątpienia ma baczenie na przebieg licznych walentynkowych atrakcji w mieście - zabaw, konkursów, wystaw i występów artystycznych.


 


Do góry