en
en

Bruksela - Święto Alei Tervuren

Aleja Tervuren jest jedną z najpięjkniejszych i najstarszych ulic Brukseli. W tym roku Avenue de Tervuren obchodziła 113 urodziny. Z tej okazji odbył się festyn będący jedną z najpopularniejszych imprez ulicznych wśród mieszkańców Brukseli.

 

 

Aleja Tervuren jest jedną z najpięjkniejszych i najstarszych ulic Brukseli.

W tym roku Avenue de Tervuren obchodziła 113 urodziny, co jest imponującym jubileuszem w istniejącym od niecałych 180 lat Królestwie Belgii.

 

ulica

Jak co roku z tej okazji, 1 czerwca, odbył się festyn będący jedną z najpopularniejszych imprez ulicznych wśród mieszkańców Brukseli.

Odwiedzającym podobają im się przejażdżki starodawnym tramwajem, Miasteczko Międzynarodowe i wielkie smażenie jajecznicy z 10 000 jaj, organizowane na zakończenie festynu.

ulica2   ulica1

Wśród wystawców Miasteczka nie zabrakło Polski i jej oferty turystycznej. Na stoisku organizowanym przez POIT we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji swoją ofertę turystyczną prezentowały przedstawicielstwa polskich regionów przy Unii Europejskiej – Podlasie, Zachodniopomorskie, Śląsk, Opolskie oraz Kujawsko-Pomorskie.

Nie zabrakło też oferty PLL LOT wzbogaconej o niedawno otwarte, bezpośrednie połączenie z Brukseli do Wrocławia.


Do góry