en
en

Brawa dla Inowrocławia

270x136_Gmina-przyjazna-rowerzystom_grafika.jpg

Prawie 32 km dróg rowerowych, ponad 500 stojaków na rowery, oznakowane trasy rowerowe w Parku Solankowym, ciekawe imprezy zachęcające do uprawiania turystyki rowerowej, to tylko niektóre elementy składające się na kolejny sukces Inowrocławia.

Gmina przyjazna rowerzystom grafikaPrawie 32 km dróg rowerowych, ponad 500 stojaków na rowery, oznakowane trasy rowerowe w Parku Solankowym, ciekawe imprezy zachęcające do uprawiania turystyki rowerowej, to tylko niektóre elementy składające się na kolejny sukces Inowrocławia.

Komisja konkursowa V edycji ogólnopolskiego konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przyznała miastu Inowrocław wyróżnienie w kategorii gminy miejskie od 50 do 100 tys. mieszkańców. Dzięki temu Inowrocław może liczyć na bezpłatną promocję podczas VII Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo.

- Przyznane wyróżnienie podnosi prestiż Inowrocławia wśród miłośników dwóch kółek i zachęca do odwiedzania miasta, ze względu na dobrze przygotowaną bazę. Wyróżnienie stanowi także potwierdzenie słuszności inwestowania w infrastrukturę rowerową. W kolejnych edycjach będziemy walczyć nie tylko o wyróżnienie, ale certyfikat miasta przyjaznego rowerzystom - mówi Adriana Herrmann, dyrektor biura Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Tego typu wyróżnienie jest także doskonałym bodźcem do integracji wszystkich środowisk zaangażowanych w rozwój turystyki rowerowej w naszym mieście – dodaje.

Wręczenie certyfikatów i wyróżnień odbędzie się 29 września podczas Uroczystej Gali VII Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach.

Źródło:     inlot logo1

Do góry