en
en
Kontakt

Z Podkarpacia na Pomorze Zachodnie. POT kontynuuje cykl study tour.

zachpom_study tour_1170.jpeg

Pierwszego dnia goście zameldowali się w stolicy województwa zachodniopomorskiego, gdzie już od samego początku zapoznawali się z możliwościami i standardem lokalnej bazy noclegowo-konferencyjnej. Spacerowym krokiem uczestnicy study touru odwiedzili Zamek Książąt Pomorskich, Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza, Bramę Portową i Stare Miasto.

Następnego dnia branża turystyczna mogła poczuć morską bryzę, gdyż poniedziałkowego poranka wyruszyła w wyprawę do nadmorskich miejscowości, takich jak Międzyzdroje czy Świnoujście. Zanim jednak przedstawiciele sektora dotarli nad brzeg Bałtyku, udali się do nagrodzonego w 2009 roku Certyfikatem POT Skansenu Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. Poza licznymi prezentacjami ze strony hoteli, spa & wellness zaliczyli także niezapomniany rejs katamaranem.

Żegnając się ze Świnoujściem, z przystankiem w Trzęsaczu na krótką wizytę na tarasie widokowym przy ikonicznych ruinach kościoła, grupa dotarła do Kołobrzegu. W chętnie odwiedzanej przez Polaków miejscowości czekał na gości przewodnik, który dzielił się ciekawostkami na temat dzielnicy uzdrowiskowej, latarni morskiej i kołobrzeskiego molo.

Finał programu zachodniopomorskiej wycieczki stanowiły nagrodzone w 2017 roku Certyfikatem POT Ogrody Tematyczne Hortulus Spectabilitis. Była to tym samym druga z podróży organizowanych przy współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi.

Do góry