en
en
Kontakt

POT rusza z cyklem study tour dla branży turystycznej. Na początek Podkarpacie.

podkarpacie_study_1170.jpeg

Zarówno podróż studyjna na Podkarpacie jak i kolejne mają na celu zaprezentowanie oferty polskich regionów, promocję Najlepszych Produktów Turystycznych - laureatów Certyfikatu POT, Polskich Marek Turystycznych czy projektu EDEN. W trakcie podróży uczestnicy mogą wymienić się swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami oraz pomysłami na podnoszenie jakości usług turystycznych nie tylko we własnym gronie, ale również z ekspertami oraz regionalnymi przedsiębiorcami.

Czterodniową podróż przedstawiciele branży turystycznej rozpoczęli od zwiedzania wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kościoła pw. Wszystkich Świętych w Bliznem, Podkarpackiej Destylarni Okowity, Galerii Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Historycznym w Sanoku, zaś zwieńczenie pierwszego dnia stanowiły prezentacje na temat ofert przedsiębiorców z województwa podkarpackiego.

Drugiego dnia, w ramach turystyki aktywnej, zorganizowano spływ pontonowy po Sanie oraz wizytę na stacji Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych i warsztaty w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła. W kolejnej części zapoznano się z ofertą agroturystyczną, natomiast duże wrażenie na uczestnikach zrobiły przejażdżka koleją gondolową nad Soliną oraz przejście najdłuższym deptakiem w Bieszczadach. Zakończenie niedzielnych atrakcji stanowił rejs z Soliny do Polańczyka.

Przedostatni dzień rozpoczął się od zwiedzania Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, przejazdu Wielką Pętlą Bieszczadzką i wyprawą na punkt widokowy ulokowany na Przełęczy Wyżniańskiej z widokiem na Połoninę Wetlińską i Caryńską. Finał ostatniego popołudnia i wieczoru należał do Zamku w Krasiczynie oraz Twierdzy Przemyśl. We wtorkowe przedpołudnie uczestnicy wizytowali rzeszowskie hotele, gdzie zapoznawali się z możliwościami i standardem lokalnej bazy noclegowo-konferencyjnej.

Do góry