en
en
Kontakt

Kreatywni, nieszablonowi, odkrywczy. Poznaliśmy laureatów VI Turystycznych Mistrzostwa Vlogerów!

6tmv_1170.JPG

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów są konkursem, który nie tylko pozwala odkryć unikatowe atrakcje szesnastu województw Polski, ale przede wszystkim zachęcić do podróżowania po kraju. Idea Mistrzostw wpisuje się również w cele zrównoważonego rozwoju. Konkurs promuje bowiem zdrowy tryb życia i ograniczenie szkodliwego wpływu aktywności turystycznej na środowisko.

- Każda aktywność, której celem jest przybliżenie pięknych zakątków naszego kraju, a tym samym rekomendowanie podróży po Polsce, jest wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jestem zbudowany faktem, że podróże po Polsce cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko do miejsc ogólnie znanych, ale tych nieodkrytych, bogatych w historię, kulturę, owitych w piękno przyrody i tworzących niezwykły klimat, jaki można tylko u nas odnaleźć. Czasem tuż obok nas. Serdecznie gratuluję laureatom i uczestnikom, którzy nie tylko odkrywają niezwykłe miejsca, lecz także potrafią turystyczne emocje przekazać szerszemu gronu odbiorców – przyznaje wiceminister sportu i turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.

W ramach konkursowej rywalizacji podróżnicy, których spośród otrzymanych zgłoszeń wybrała powołana przez Polską Organizację Turystyczną kapituła, mieli za zadanie publikację dwóch filmów na autorskim kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych. O tym, kto wygra zadecydowały trzy czynniki: wyniki głosowania internautów (25%), zasięgi wygenerowane przez vlogerów (25%) oraz ocena Kapituły składającej się z reprezentantów branży turystycznej (50%).

Zwycięzcy, czyli twórcy najlepszych filmów promujących walory polskich miast i wsi, zabytki, naturę oraz lokalne tradycje zostali ogłoszeni 26 czerwca 2023 roku podczas briefingu prasowego, który odbył się w Hotelu Indigo w Warszawie.  

– Mazowieckie to nasze województwo; tu się urodziliśmy i wychowaliśmy – komentuje udział w konkursie zwycięska para, Kasia i Dawid. – Zbierając materiały do tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Vlogerów zależało nam, by odkryć na nowo nasze miejsce na ziemi, odwiedzając zarówno znane, jak i mniej typowe atrakcje i różnorodne miejsca. Nasze filmy pokazują województwo mazowieckie przekrojowo – odnajdą w nich inspiracje zwolennicy aktywnego wypoczynku, błogiego lenistwa nad rzeką, smakosze lokalnej kuchni, miłośnicy historii, przemysłu czy polskiej tradycji.

            

– Serdecznie gratuluję zwycięzcom, ale jesteśmy dumni z prac wszystkich finalistów, gdyż za pośrednictwem stworzonych relacji udało im się pokazać atrakcje poszczególnych regionów w nieszablonowy i wyjątkowy sposób. W obecnych czasach niezwykle ważne jest, by poprzez twórców internetowych budować wizerunek Polski. Pragnę podziękować także naszym Partnerom w 16 województwach, którzy stanowili nieocenione wsparcie oraz źródło wiedzy dla uczestników. Mam nadzieję, że powstałe filmy okażą się inspiracją do podróżowania po naszym kraju w rozpoczynającym się sezonie letnim – stwierdził prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

            

Najlepsi w tegorocznej edycji okazali się reprezentanci województwa mazowieckiego, Kasia i Dawid Białowąs – autorzy vloga „Gdzie los poniesie”. Drugie miejsce zajął Marek Lewandowski, który prowadzi kanał „Ekwipunek dźwigany Codziennie” i w konkursie promował województwo kujawsko-pomorskie, a stawkę zamknęli Angelika i Mateusz Grzegorzek – ambasadorzy województwa lubuskiego i twórcy internetowi znani jako „My na szlaku”.

             

Finaliści Mistrzostw otrzymają honorarium w wysokości 5 tys. zł netto. Laureat 1. miejsca może liczyć ponadto na 15 tys. zł, 2. miejsca – 8 tys. zł, a 3. miejsca – 5 tys. zł.

Zobacz wszystkie prace konkursowe na stronie: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/.

Do góry