en
en
Kontakt

Francuscy dziennikarze w Gdańsku

Głównym powodem do odbycia tej styczniowej podróży była prezentacja, przeznaczona dla mediów międzynarodowych nowego gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej, jego genezy, zamierzeń, zbiorów i niezwykle ciekawego wnętrza muzeum. Program pobytu w Gdańsku zawierał również zwiedzanie najcenniejszych kulturowo miejsc w Gdańsku, a także jednodniowy wypad do Malborka.

Mimo zimowej pogody sześcioosobowa grupa z Francji zwiedziła również Sopot i Gdynię, aby móc przekazać swoim czytelnikom, co oznacza nazwa Trójmiasto. Fakt, że w jednym mieście znajdują się dwa, tak ważne dla historii Polski muzea, Muzeum II wojny światowej i Europejskie Centrum Solidarności, wzbudził najwyższe uznanie dziennikarzy.

Ponadto francuscy dziennikarze bardzo pozytywnie ocenili jakość gdańskich restauracji, a wizyta w Malborku, mimo zimowej aury, zachwyciła wszystkich uczestników tej wyprawy. W grupie byli dziennikarze z tygodnika informacyjnego „ L’Obs”, dziennika „La Voix du Nord”, magazynu historycznego „39-45 Magazine”, z BSC News Magazine, dwutygodnika katolickiego „L’Hôme Nouveau” oraz turystycznego magazynu internetowego „lavieestbelle.com”. Do grupy już na miejscu dołączyli jeszcze dziennikarze z „Le Monde” oraz z bardzo wpływowego tygodnika informacyjnego „Marianne”.

Do góry