en
en

Znamy datę tegorocznego Kongresu 590. Głównymi tematami innowacje oraz elektromobilność

W dniach 3-4 października w podrzeszowskiej Jasionce odbędzie się kolejna edycja Kongresu 590, który jest miejscem spotkań przedsiębiorców z przedstawicielami władz państwowych i samorządu. Uczestnicy będą rozmawiali o innowacjach w gospodarce, elektromobilności oraz solidarności międzypokoleniowej.

Kongres 590.jpg

Tegoroczny Kongres 590 będzie już piątą edycją przedsięwzięcia, które odbywa się w obiekcie G2 Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy, który wraz z premierem Mateuszem Morawieckim weźmie udział w jednym z paneli dyskusyjnych. Wśród uczestników nie zabraknie także przedstawicieli administracji państw wchodzących w skład projektu Trójmorza.

„Po czasie wielkiej zmiany i budowy nowego spojrzenia na biznes, gospodarkę i państwo nadchodzi okres nowych wyzwań. Na naszych oczach świat przyspiesza – trwa technologiczna rewolucja i geopolityczna gra, których ostatecznych rezultatów nie możemy być pewni. Tym bardziej ważne jest, by Polska coraz szybciej zmierzała ku pozycji europejskiego lidera. By tak się stało, trzeba – z namysłem i pasją – wytyczać najlepsze drogi do tego wielkiego celu. Zróbmy to wspólnie!” – czytamy na stronie internetowej Kongresu 590.

Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, m.in. ze względu na tematykę obrad oraz ważne osobistości świata polityki oraz biznesu, które zapowiedziały swój udział w wydarzeniu. Warto dodać, że Kongres 590 jest miejscem spotkań ponad 6000 osób, które przez dwa dni dyskutują o innowacjach w gospodarce i współpracy pomiędzy administracją państwową, światem nauki a przedsiębiorcami.

W tym roku organizatorzy zapowiedzieli przygotowanie 9. bloków tematycznych, w których wezmą udział uczestnicy Kongresu. W zależności od zainteresowań, każdy może partycypować m.in. w panelach poświęconych przemysłowi, energetyce oraz infrastrukturze lub dotyczących elektromobilności i transportu niskoemisyjnego. Pozostałe bloki będą poświęcone m.in. zrównoważonemu systemowi finansowemu, międzypokoleniowej solidarności społecznej, a także nowoczesnemu biznesowi.

Kongres 590 odbędzie się w dniach 3-4 października 2019 w G2 Arenie w Jasionce koło Rzeszowa.

Źródło: kongres590.pl. 300polityka.pl

Fot. YouTube

Do góry