en
en
Kontakt

Polacy nominowani do listy Eventex 100 Najbardziej Wpływowych Osób w Przemyśle Spotkań

Aż 18 osób z Polski – wśród nich przedstawicielka Poland Convention Bureau POT – zostało nominowanych do tworzonej przez organizatorów konkursu Eventex Awards listy „Eventex Index 2022 – Top 100 Most Influential People in the Event Industry 2022”. Mają się na niej znaleźć najbardziej wpływowe osoby w branży eventowej.

eventex-the-most-influencial-people-event-industry-poland-eventprofs.jpg

Przemysł spotkań w Polsce

Ostatnio dużo publikacji poświęconych było pozyskaniu i organizacji kongresu ICCA. Przyjęło się, iż rynek spotkań stowarzyszeniowych jest bardziej wymagający, gdyż pozyskiwanie konferencji i kongresów często trwa latami i gromadzi wielkie grono interesariuszy od obiektu, przez miasto, środowisko naukowe, po profesjonalnych organizatorów i sponsorów. Event marketing to z kolei narzędzie promocji, wsparcia sprzedaży, wzmocnienia wizerunku marki / firmy, ale przede wszystkim służące do realizacji celów przedsiębiorstwa.

Obecnie w Polsce działa niemal 5 tys. firm zajmujących się organizacją targów, wystaw i kongresów oraz blisko 34 tys. traktujących organizację spotkań i eventów jako wspomagającą ich główną działalność, jak wynika z analizy KRS przeprowadzonej w maju br. przez globalną wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet.

Przed pandemią Covid-19 osiągnęliśmy w Polsce eventowy wiek dojrzały o czym świadczyć mogą spektakularne produkcje eventowe, które zdobywają międzynarodowe nagrody i wyróżnienia jak chociażby event Verva Street Racing. Zdaniem ekspertów Polski rynek eventowy może śmiało konkurować z zagranicznymi gigantami, z roku na rok przybywa w naszym kraju wydarzeń o światowym formacie. Średnio każdego roku organizowanych jest od 6 do 8 tys. imprez takich jak koncerty, eventy i wszelkiego rodzaju festyny.

Ostatnie dwa lata to niestety ciąg zmian, niepewności, złożoności, niejednoznaczności, transformacji, ale również solidarności. Jak podają wyniki corocznego Raportu Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2022 (dane za 2021) kolejny rok z rzędu:

 • najwięcej w Polsce mieliśmy wydarzeń korporacyjnych oraz motywacyjnych (50 proc.)
 • konferencje i kongresy stanowiły (43 proc.)
 • targi i wystawy (7 proc.)

Oprócz profesjonalnych agencji eventowych, lokacji czy podwykonawców na rynku mamy profesjonalne media branżowe, stowarzyszenia oraz kierunki edukacyjne. Dostęp do wiedzy z zakresu event marketingu i event managementu możliwy jest również dzięki licznym spotkaniom branżowym często organizowanym przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. 

Nominowani Polacy

Celem „Eventex Index 2022” jest zaprezentowanie szerszej publiczności osób, które poprzez swoje działania odcisnęły istotne piętno na współczesnej branży eventowej, wpływając na jej kształt i kondycję. Chodzi o ukazanie ich wizji, kreatywności, zdolności do innowacji i podejmowania odważnych decyzji. Poniżej lista nominowanych Polaków (w kolejności alfabetycznej):

 1. Łukasz Adamowicz (Grupa BFC)
 2. Żaneta Berus (In2Win Business Consulting)
 3. Dagmara Chmielewska (Stowarzyszenie Branży Eventowej)
 4. Marta Chmielewska (Ewenement Brand Experience Workshop)
 5. Paula Fanderowska (Kraków5020)
 6. Anna Górska (Symposium Cracoviense)
 7. Anna Jędrocha (Symposium Cracoviense)
 8. Michał Kalarus (THINK MICE)
 9. Łukasz Klimczak (Bespoke)
 10. Dorota Komarnicka (Kobieta w Świecie)
 11. Beata Kozyra (Polska Izba Przemysłu Targowego)
 12. Olga Krzemińska-Zasadzka (Agencja Power)
 13. Aneta Książek (Poland Convention Bureau)
 14. Maciej Ledzion (endorfina events)
 15. Jarosław Marciuk (DuoLookMedia.com)
 16. Marcin Mączyński (Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego)
 17. Anna Nowakowska (MICE & Venue Consulting)
 18. Krzysztof Paradowski (CMA AV Events & Conferences)

Początki Eventex Awards sięgają 2009 r. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych, międzynarodowych konkursów w branży eventowej. Nagradzane są w nim nie tylko projekty i realizacje, ale także agencje, podwykonawcy, dostawcy nowych technologii, obiekty oraz destynacje. Uzupełnieniem Eventex Awards jest lista „Eventex Index 2022 – Top100 Most Influential People in the Event Industry 2022”.

Pierwszym etapem tworzenia listy The Top 100 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Branży MICE było zgłaszanie kandydatów. Do 21 listopada mógł tego dokonać każdy. Teraz nadszedł czas na głosowanie, które potrwa do 2 grudnia. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 7 grudnia.

Głosować na nominowanych można na stronie www.eventex.co/people2022. Zobacz wyniki głosowania! Pięć osób z Polski w setce najbardziej wpływowych osób branży MICE na świecie.

eventex-the-most-influencial-people-in-the-event-industry-vote-nominate-mice.jpg

Polskimi partnerami konkursu są MICE Poland, Think MICE i Stowarzyszenie Branży Eventowej.

Do góry