en
en
Kontakt

II Spotkanie Bilateralne Ekspertów Turystyki w Sofii

Polska delegacja z wiceministrem sportu i turystyki Andrzejem Gutem-Mostowym wzięła udział w polsko-bułgarskim spotkaniu dwustronnym w Sofii. 

sofia_dzien2_1170.JPG

Delegacji bułgarskiej przewodziła wiceminister turystyki Irena Georgieva. Tematem rozmów była współpraca turystyczna, promocja atrakcji turystycznych, perspektywy rozwoju współpracy między naszymi krajami. Prezentacja po stronie polskiej rozpoczęła się od przedstawienia przez dyrektora Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki dr. Dominika Borka kwestii Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego oraz regulacji prawnych w obszarze turystyki. W dalszej części przybliżył uczestnikom rodzime uzdrowiska oraz Program Polskie Uzdrowiska. W trakcie spotkania wiceprezes POT Anna Salamończyk-Mochel zaprezentowała efekty gospodarcze i społeczne programu Polski Bon Turystyczny, a dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji POT Krzysztof Steiman skupił się na działaniach promocyjnych Polskiej Organizacji Turystycznej. W dyskusji pomiędzy stronami uczestniczył Prezes POT Rafał Szmytke.

Na zakończenie spotkania Andrzej Gut-Mostowy zaprosił do Polski na II Europejski Kongres Sportu i Turystyki, który odbędzie się w Zakopanem.

Do góry