en
en
Kontakt

Certyfikat Dobrych Praktyk POT - rusza nowa edycja

Przyjmujesz płatności bonem turystycznym, dbasz o komfort wypoczynku dzieci, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami? A może prowadzisz działalność na obszarze wiejskim lub masz w swojej ofercie aktywności prozdrowotne? Twój biznes koncentruje się na sektorze MICE, ale leży ci na sercu zrównoważony rozwój i wpływ na środowisko, lokalną kulturę i gospodarkę? Obojętnie co robisz, rób to dobrze. I potwierdź Certyfikatem Dobrych Praktyk POT.

Baner II edycji Certyfikatu Dobrych Praktyk

Ideą i głównym celem projektu Certyfikat Dobrych Praktyk Polskiej Organizacji Turystycznej jest wsparcie branży turystycznej poszkodowanej przez pandemię COVID-19 oraz promowanie i wyróżnianie przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne najwyższej jakości i zgodnie z obowiązującymi przepisami. W pierwszej edycji projektu realizowanej w 2021, certyfikacji podlegały wyłącznie podmioty turystyczne uczestniczące w programie Polski Bon Turystyczny. Wzięło w niej udział 2,5 tysiąca przedsiębiorców z całej Polski, a wyróżnionych certyfikatem zostało 1548 liderów odpowiedzialnej i dostosowanej do potrzeb rodzinnego wypoczynku krajowej turystyki.

Wśród wyróżnionych obiektów znaleźli się właściciele kwater prywatnych, apartamentów, gestorzy willi i obiektów agroturystycznych, a także hotele, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, siedliska, sanatoria, ośrodki szkoleniowe oraz organizatorzy turystyki i biura podróży. Przedsiębiorcy, którzy brali udział w pierwszej edycji projektu bardzo wysoko ocenili choćby takie narzędzie jak interaktywna mapa, dzięki której turyści mogą odnaleźć wyróżnione certyfikatem obiekty. Certyfikacja tworzy nową jakość w turystyce – z jednej strony promuje obiekty o wysokiej jakości świadczonych usług i podnosi standard krajowej oferty turystycznej, a z drugiej jest doskonałym, sprawdzonym źródłem informacji dla finalnego odbiorcy, czyli turysty planującego wypoczynek w Polsce – uważa Katarzyna Kasia-Mucha, Lider Projektu Certyfikat Dobrych Praktyk POT

Certyfikat Dobrych Praktyk POTEdycja 2022

Tegoroczny Certyfikat Dobrych Praktyk POT jest kontynuacją pierwszej edycji projektu Certyfikacja Podmiotów Turystycznych (CPT), do którego włączone zostały kategorie certyfikacji z programu Obiekt Bezpieczny Higienicznie oraz Bezpieczny Obiekt MICE. Założenia nowej odsłony projektu zostały oparte na doświadczeniach i rozwiązaniach wypracowanych w trakcie zeszłorocznej edycji z uwzględnieniem oczekiwań przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji branży turystycznej

W 2022 roku projekt Certyfikat Dobrych Praktyk POT umożliwia uzyskanie certyfikacji również podmiotom, które nie biorą udziału w programie Polski Bon Turystyczny, ale prowadzą działalność na terenie Polski i spełniają założenia jednej z kategorii:

  • Podróże z dziećmi
  • Turystyka bez barier
  • Turystyka na obszarach wiejskich
  • Turystyka prozdrowotna
  • Turystyka zrównoważona
  • Bezpieczny Obiekt MICE
  • Bezpieczny Obiekt Higieniczny

Uruchomieniu nowej edycji projektu towarzyszy także nowa strona internetowa certyfikat.pot.gov.pl, która jest kompendium wiedzy o projekcie, oraz zawiera formularz zgłoszeniowy dla podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu, jak również rozbudowaną wyszukiwarkę i mapę bezpiecznych miejsc wypoczynku dla turystów. Już teraz pokaż się z najlepszej strony i dołącz do bazy najlepszych obiektów turystycznych w Polsce. Zapraszamy do udziału w projekcie!

Do góry