en
en
Kontakt

„Bezpieczny Obiekt MICE” – nowy program autocertyfikacji

Ostatnie miesiące zmieniły świat spotkań branżowych na całym świecie. Nie ustają działania poświęcone funkcjonowaniu w nowej rzeczywistości. Polska Organizacja Turystyczna na stronie internetowej bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl uruchomiła nowy program autocertyfikacji skierowany do obiektów konferencyjnych i kongresowych w Polsce. 

BezpObMice_1170x585.jpg

Jest to kolejny projekt POT wspierający branżę spotkań. Stworzenie listy dostępnych autocertyfikowanych obiektów, a także możliwość posługiwania się stosownym znakiem graficznym będzie nie tylko skutecznym narzędziem marketingowym, ale również instrumentem budowania zaufania wśród planistów i organizatorów wydarzeń.

Jak pokazuje ostatnie badanie przeprowadzone przez Idea Profit we współpracy z partnerami branżowymi, chęć powrotu do realizacji wydarzeń w czasie rzeczywistym jest po stronie polskich organizatorów bardzo duża, podobnie jak nadzieje na ich powrót po stronie obiektów.

Zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów, gości biznesowych oraz pracowników obiektów, dlatego wspólnie z branżą wypracowaliśmy dwa programy autocertyfikacji. Mamy bowiem świadomość, że zaufanie to podstawa, zarówno w życiu, jak i w biznesie, jakim jest turystyka i przemysł spotkań. Zapraszamy do rejestracji na stronie bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl ― powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wychodząc naprzeciw tej potrzebie z początkiem czerwca obiekty noclegowe mogą przystępować do programu Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt Bezpieczny Higienicznie” (obecnie zarejestrowanych jest ponad 1300 bezpiecznych obiektów). Natomiast w połowie września br. Polska Organizacja Turystyczna i działające w jej strukturach Poland Convention Bureau uruchomiły program „Bezpieczny Obiekt MICE”, który ma na celu zapewnienie turystom biznesowym, zleceniodawcom spotkań i wydarzeń oraz profesjonalnym organizatorom kongresów dostępu do informacji na temat obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z wytycznymi GIS i MR.

Obecnie większy nacisk zostaje położony na mniejsze imprezy krajowe o podwyższonych wymaganiach dotyczących higieny i dystansu społecznego oraz na wydarzenia w formule hybrydowej. Bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu klienta oraz budowanie zaufania. Pierwszymi odbiorcami zapytań biznesowych będę te obiekty, których wizerunek gwarantuje, że zaproszeni na wydarzenie goście będą czuli się profesjonalnie przyjęci, a ich obawy o bezpieczeństwo wydarzenia ograniczone do minimum.

Nowy program skierowany jest do wszystkich podmiotów świadczących na terenie Polski działalność związaną z organizacją targów, wystaw i kongresów. Jego założenia zostały skonsultowanie z branżowymi praktykami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Konferencje i Kongresy w Polsce a także z przedstawicielami polskich biur marketingu miejsc.

Głównym celem naszego Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju usług konferencyjnych i kongresowych w Polsce, zatem z zadowoleniem przyjęliśmy zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej do współpracy i konsultacji założeń programu „Bezpieczny Obiekt MICE”. Jestem przekonana, że ten program będzie dużym ułatwieniem w budowaniu pozytywnego (bezpiecznego) wizerunku polskich obiektów MICE. Możliwość posługiwania się certyfikatem autoryzowanym przez POT niewątpliwie przyczyni się do uwiarygodnienia naszych ofert wśród planistów i organizatorów wydarzeń – powiedziała Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

Zgłoszenie jest bezpłatne i nieobowiązkowe. Znak graficzny może być używany do działań marketingowych przez rok od momentu potwierdzenia przestrzegania zasad i wytycznych. W kolejnym etapie projektu Poland Convention Bureau POT wraz z regionalnymi i lokalnymi convention bureaux przeprowadzą wizytacje losowo wybranych obiektów.

Premiera programu „Bezpieczny Obiekt MICE” odbyła się 16 września 2020 podczas ósmej edycji Meeting Week Poland.

Do góry