en
en
Kontakt

Święto Konstytucji 3 Maja w Hadze

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie Urzędem Miasta Krakowa, uczestniczyły  w organizowanych przez Ambasadę RP w Hadze wydarzeniach związanych z obchodami uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

2 Haga.jpg

15 maja, na spotkanie upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, do siedziby ambasady RP w Hadze, przybyło 150 przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, między innymi ambasadorowie Stanów Zjednoczonych, Rosji i Izraela, przedstawiciele organizacji międzynarodowych, holenderskiej administracji, środowisk Polskiej Polonii, świata biznesu i kultury.

Jednym z głównych punktów programu była prezentacja ofert kulturalnej i gastronomicznej Krakowa. W ogrodach ambasady przygotowano ekspozycję fotogramów przedstawiających miasto i jego największe festiwale. W ramach promocji regionalnej kuchni zaproszono obecnych do degustacji najwyższej jakości serów kozich, oscypków, soków i innych specjałów gustownie wyeksponowanych na folkowym stole. Zebrani wysłuchali też kameralnego koncertu krakowskiego trio jazzowego Piotra Domagały. Wielu gości podkreślało piękno wystawy i różnorodność oferty kulturalnej miasta, chwalone były krakowskie przysmaki i polska gościnność.

Wystawę zrealizowano we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Mieszkańcy Hagi będą mogli oglądać ją przez  najbliższy miesiąc.

Do góry