en
en

Promocja Wielkopolski w Wiedniu

W siedzibie Instytutu Polskiego w Wiedniu odbyła się 15 maja prezentacja pt. „Pełną parą do Poznania” przygotowana przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Wielkopolską Organizacją Turystyczną i Instytutem Polskim w Wiedniu.

wieden-wielkopolska.jpg

O atrakcjach turystycznych Wielkopolski i Poznania opowiadali dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Wiedniu Włodzimierz Szeląg oraz dyrektor WOT Ewa Przydrożny. Prezentacja i materiały promocyjne zaprezentowane w czasie imprezy zostały bardzo dobrze przyjęte i wysoko ocenione przez 35 osobową publiczność.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele branżowych mediów turystycznych oraz biur podróży i organizacji turystycznych. Wielkopolska to na austriackim rynku wciąż nie do końca odkryty turystycznie region. Znany jest tylko Poznań, przez który przejeżdża wiele zorganizowanych grup turystycznych z Austrii.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się najnowsze materiały promocyjne, w tym prospekty i mapy. Przedstawiciele WOT oraz pracownicy ZOPOT Wiedeń udzielali szczegółowych informacji o regionie w czasie zorganizowanego po prezentacji poczęstunku. W rozmowach b2b udzielono wielu fachowych porad dotyczących możliwości spędzenia wolnego czasu w rejonie.

Motywem przewodnim spotkania była prezentacja turystyki kolejowej w oparciu o paradę parowozów organizowaną co roku w Wolsztynie. Duże zainteresowanie Wielkopolską, dzięki informacjom publikowanym na stronie ZOPOT i Instytutu Polskiego oraz branżowych mediach, będzie pozytywnie wpływać na rozszerzenie oferty turystycznej w austriackich biurach podróży. Polska Organizacja Turystyczna liczy również na wzrost zainteresowania wyjazdami do Wielkopolski ze strony klientów indywidualnych.

Reportaż z imprezy został zamieszczony przez organizatorów w mediach społecznościowych, a wiedeński ośrodek POT będzie publikował w najbliższych dniach na stronie polen.travel dodatkowe informacje o Regionie.

 

Do góry