en
en

Otwarcie sezonu letniego w Małopolsce

Podczas długiego weekendu majowego w Iwkowej odbyła się inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce. Imprezie towarzyszyło uroczyste otwarcie nowej, 34-metrowej wieży widokowej na Szpilówce, położonej na Szlaku Wież Widokowych Pogórza Wiśnickiego.

malopolska otwarcie sezonu.jpg

Małopolska to region, który intensywnie się rozwija i jest chętnie odwiedzany przez turystów z kraju i zagranicy. Z roku na rok ich liczba wzrasta. W ubiegłym roku padł kolejny rekord, region odwiedziło ponad  13 milionów turystów, co stanowi 7,5 proc. wzrost w porównaniu do roku 2017.

– Chciałbym podkreślić profesjonalizm i dużą efektywność promocyjną Małopolskiej Organizacji Turystycznej w budowaniu wizerunku Małopolski w kraju i za granicą. Zauważalny jest też wyraźny nacisk na zachęcanie turystów krajowych do odwiedzenia regionu podczas niższego sezonu turystycznego. Świadczy o tym chociażby najwyższa ze wszystkich polskich regionów liczba podmiotów i atrakcji z województwa małopolskiego biorących udział w akcjach "Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny", które mają swój finał poza wysokim sezonem turystycznym – powiedział podczas otwarcia sezonu Jacek Janowski, dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Kolejna, właśnie otwarta atrakcja w Małopolsce – wieża widokowa na Szpilówce, z pewnością przyciągnie kolejnych turystów nie tylko na  Szlak Wież Widokowych, ale także do całej Małopolski.

Do góry