en
en

Dziennikarze z całego świata na Media World Cup 2017 w Polsce

- Chcemy, żeby Polska była na poziomie globalnym atrakcyjną i rozpoznawalną destynacją turystyczną – powiedział Dawid Lasek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, podczas konferencji poświęconej Media World Cup 2017 imprezie sportowej dla przedstawicieli mediów. Organizatorom zależy, żeby dziennikarze mieli, jak najwięcej sposobności by przekonać się o atrakcyjności turystycznej Polski.

Uczestnicy zwiedzą więc miejsca związane z naszą historią i kulturą, poznają walory przyrodnicze a także spróbują kuchnię regionalną. - Polska jest dobrze przygotowana do przyjęcia turystów. Mamy atrakcyjne szlaki rowerowe, infrastrukturę, ciekawą ofertę kulturową i kulinarną - podkreślił Dawid Lasek. Minister Lasek  już dziś zachęcał organizatorów Media World Cup do wspólnej promocji polskich produktów i marek turystycznych ujętych w koncepcji "Domu Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych".

Media World Cup to największa tego typu impreza na świecie. Zaproszenia do wzięcia udziału w zawodach organizatorzy wysłali do ponad 300 dziennikarzy z ponad 20 krajów. Zgłosiło się już wielu Włochów, Holendrów, Belgów i Norwegów. - Mamy również Amerykanów i Japończyków oraz osoby z RPA i Brazylii. Większość z tych osób, które się do tej pory zapisało będzie w Polsce po raz pierwszy - powiedział organizator Media World Cup Series Poland 2017 Mariusz Herman.  - Chcemy pokazać, to co mamy najlepsze - dodał Herman. Organizatorzy zaplanowali więc dla uczestników między innymi regaty na największym polskim jeziorze Śniadrwy a także koncerty i biesiady, na których będą serwowane tylko regionalne produkty.

Media World Cup 2017 będzie pierwszą edycją cyklu imprez, w których dziennikarze z całego świata wystartują w zawodach w kolarstwie górskim i szosowym oraz triathlonie. Zawody są tylko częścią oferty, która ma promować Polskę. - Bardzo nam zależy, żeby takie imprezy były dobrymi przykładami na to, że Polska to atrakcyjny, bezpieczny i ciekawy kraj, w którym można spędzić fajne wakacje - podsumował Dawid Lasek.

Na Media World Cup Series składa się: Puchar Świata Mediów w MTB, który odbędzie się  11-14.05.2017 r. na Warmii i Mazurach, Puchar Świata Mediów w Kolarstwie Szosowym 25-28.05.2017 r. na Podkarpaciu, w Bieszczadach oraz Puchar Świata w Triathlonie 13-16.07.2017 r. także w województwie podkarpackim.

Honorowym patronatem Media World Cup Series Poland 2017 objął podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski.

Więcej informacji o Media World Cup 2017 na stronie: www.mediaworldcup.com

Do góry