Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Z Warszawy do Tokio – kulinarna podróż z gwiazdką Michelin

Z Warszawy do Tokio – kulinarna podróż z gwiazdką Michelin

na strone1.jpg

W czerwcu Polska Organizacja Turystyczna zrealizowała prestiżowy cykl wydarzeń promocyjnych w Japonii, którego celem była promocja Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej – ze szczególnym uwzględnieniem turystyki kulinarnej. W projekt zaangażowani zostali szefowie kuchni z pięciu warszawskich restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin Guide: Rozbrat 20, Butchery & Wine, Le Braci, Koneser Grill oraz Kieliszki na Próżnej.

Cykl rozpoczął się wyjątkowym wydarzeniem kulinarnym na wysokości 10 000 metrów – na pokładzie samolotu Dreamliner 787-9 linii PLL LOT,  pasażerom klasy biznes zaserwowano specjalnie skomponowane, sześciodaniowe menu inspirowane kuchnią polską, przygotowane przez Bartosza Szymczaka wraz z zespołem pięciu szefów kuchni wyróżnionych w przewodniku Michelin Guide: z warszawskich restauracji Rozbrat 20, Butchery & Wine, Le Braci, Koneser Grill oraz Kieliszki na Próżnej. Było to pierwsze tego rodzaju doświadczenie kulinarne na trasie z Warszawy do Tokio w historii narodowego przewoźnika PLL LOT. Pasażerowie klasy ekonomicznej otrzymali natomiast drobny poczęstunek wprowadzający w kulinarne klimaty Polski.

na strone4.jpg

Kolejnym etapem była prezentacja polskiej oferty turystycznej i kulinarnej podczas obiadu w restauracji Ani Mru Mru w Tokio. W spotkaniu uczestniczyli czołowi japońscy dziennikarze, influencerzy oraz przedstawiciele branży turystycznej. Wydarzenie rozpoczęła prezentacja na temat polskiej kultury kulinarnej, a jego kulminacją była degustacja dań kuchni polskiej oraz win z rodzimych winnic.

Kulminacyjnym punktem programu była uroczysta kolacja w Ambasadzie RP w Tokio, przygotowana przez szefów kuchni restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Jej Cesarska Wysokość Księżna Hisako Takamado oraz Masahiro Komura, Parlamentarny Wiceminister Spraw Zagranicznych Japonii. Kolacja połączona była z uroczystym wręczeniem Nagród im. Marii Skłodowskiej-Curie, a obecność mediów – w tym japońskich stacji telewizyjnych – zapewniła wydarzeniu szeroki zasięg i prestiż.

na strone7.jpg

Cykl zakończył się spotkaniem networkingowym w formie koktajlu, również w restauracji Ani Mru Mru. Wzięli w nim udział przedstawiciele mediów, influencerzy oraz szefowie kuchni japońskich restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin. Goście mieli okazję spróbować wykwintnych dań kuchni polskiej oraz kawioru Antonius – jednej z wizytówek polskiego eksportu spożywczego.

Dzięki tej intensywnej i wielowymiarowej promocji Polska umocniła swoją pozycję jako kraj atrakcyjny kulinarnie – gotowy przyciągać wymagających podróżników poszukujących autentycznych, wysokiej jakości doświadczeń kulinarnych.

Czytaj więcej

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]