Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Z Warszawy do Tokio – kulinarna podróż z gwiazdką Michelin

Z Warszawy do Tokio – kulinarna podróż z gwiazdką Michelin

na strone1.jpg

W czerwcu Polska Organizacja Turystyczna zrealizowała prestiżowy cykl wydarzeń promocyjnych w Japonii, którego celem była promocja Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej – ze szczególnym uwzględnieniem turystyki kulinarnej. W projekt zaangażowani zostali szefowie kuchni z pięciu warszawskich restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin Guide: Rozbrat 20, Butchery & Wine, Le Braci, Koneser Grill oraz Kieliszki na Próżnej.

Cykl rozpoczął się wyjątkowym wydarzeniem kulinarnym na wysokości 10 000 metrów – na pokładzie samolotu Dreamliner 787-9 linii PLL LOT,  pasażerom klasy biznes zaserwowano specjalnie skomponowane, sześciodaniowe menu inspirowane kuchnią polską, przygotowane przez Bartosza Szymczaka wraz z zespołem pięciu szefów kuchni wyróżnionych w przewodniku Michelin Guide: z warszawskich restauracji Rozbrat 20, Butchery & Wine, Le Braci, Koneser Grill oraz Kieliszki na Próżnej. Było to pierwsze tego rodzaju doświadczenie kulinarne na trasie z Warszawy do Tokio w historii narodowego przewoźnika PLL LOT. Pasażerowie klasy ekonomicznej otrzymali natomiast drobny poczęstunek wprowadzający w kulinarne klimaty Polski.

na strone4.jpg

Kolejnym etapem była prezentacja polskiej oferty turystycznej i kulinarnej podczas obiadu w restauracji Ani Mru Mru w Tokio. W spotkaniu uczestniczyli czołowi japońscy dziennikarze, influencerzy oraz przedstawiciele branży turystycznej. Wydarzenie rozpoczęła prezentacja na temat polskiej kultury kulinarnej, a jego kulminacją była degustacja dań kuchni polskiej oraz win z rodzimych winnic.

Kulminacyjnym punktem programu była uroczysta kolacja w Ambasadzie RP w Tokio, przygotowana przez szefów kuchni restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Jej Cesarska Wysokość Księżna Hisako Takamado oraz Masahiro Komura, Parlamentarny Wiceminister Spraw Zagranicznych Japonii. Kolacja połączona była z uroczystym wręczeniem Nagród im. Marii Skłodowskiej-Curie, a obecność mediów – w tym japońskich stacji telewizyjnych – zapewniła wydarzeniu szeroki zasięg i prestiż.

na strone7.jpg

Cykl zakończył się spotkaniem networkingowym w formie koktajlu, również w restauracji Ani Mru Mru. Wzięli w nim udział przedstawiciele mediów, influencerzy oraz szefowie kuchni japońskich restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin. Goście mieli okazję spróbować wykwintnych dań kuchni polskiej oraz kawioru Antonius – jednej z wizytówek polskiego eksportu spożywczego.

Dzięki tej intensywnej i wielowymiarowej promocji Polska umocniła swoją pozycję jako kraj atrakcyjny kulinarnie – gotowy przyciągać wymagających podróżników poszukujących autentycznych, wysokiej jakości doświadczeń kulinarnych.

Czytaj więcej

23 czerwca, 2026

Polacy stawiają na wakacje w kraju. Morze wciąż numerem jeden, ale coraz więcej osób wybiera góry i city breaki

Wakacje startują już za kilka dni, a Polacy mają coraz bardziej sprecyzowane plany urlopowe. Aż 58 proc. Polaków planujących letni urlop zamierza spędzić go w Polsce. Choć najpopularniejszym kierunkiem pozostaje wybrzeże Bałtyku, rośnie także zainteresowanie wyjazdami w góry, do miast oraz zwiedzaniem atrakcji kulturowych i historycznych. Takie wnioski płyną z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie […]

22 czerwca, 2026

Zamki, legendy i nieoczywiste trasy. Polska Organizacja Turystyczna zainaugurowała kolejną edycję podróży studyjnych

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła trzecią edycję podróży studyjnych dla twórców internetowych. To projekt, który łączy nowoczesną komunikację z promocją najciekawszych miejsc w Polsce i pokazuje, że krajowe podróże mogą zaskakiwać, inspirować i prowadzić daleko poza oczywiste szlaki. Inaugurujący wyjazd odbył się pod hasłem „Zamki południowej Polski – alternatywne zwiedzanie”. W dniach 25-28 maja influencerzy ze […]