Strona główna » Aktualnosci » Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej wybrało nowy Zarząd

Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej wybrało nowy Zarząd

Nowy zarząd FIT

W Sandomierzu w ostatnich dniach listopada odbyło się Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej. Dotychczasowy zarząd podsumował działania podejmowane w trakcie kadencji. Wybrano także nowe władze na najbliższe dwa lata.

Nowy zarząd FIT

Coroczne ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli punktów informacji turystycznej jest zawsze okazją do wymiany doświadczeń oraz wzbogacania wiedzy. Tym razem, dzięki organizacji wydarzenia w Sandomierzu, uczestnicy  poznawali atrakcje i markowe produkty turystyczne województwa świętokrzyskiego, wysłuchali prelekcji na temat porozumiewania się i różnic kulturowych w obsłudze turystów czy marketingu w mediach społecznościowych oraz zwiedzali z przewodnikiem samo miasto. W spotkaniu uczestniczył wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marcin Różycki, który podkreślał znaczenie i dużą rolę centrów i punktów informacji turystycznej jako pierwszych ambasadorów Małych Ojczyzn w Polsce.

Pierwszy dzień upłynął pod hasłem podsumowań  działań podejmowanych przez Zarząd FIT we współpracy z POT. W okresie pandemii COVID-19 FIT wspierało popularyzację Programu Polski Bon Turystyczny”, wielu akcji, takich jak „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, „Zostań w domu”, „Odpoczywaj w Polsce”, „Obiekt bezpieczny higienicznie” czy organizację webinariów dla branży.

Wspólnie z POT i GIS wypracowano także rekomendacje do regulaminu funkcjonowania i pracy w punktach informacji turystyczne. Merytorycznie zbudowano kryteria standaryzacji punktów informacji turystycznej do aplikacji TurApka E-Certyfikacja Informacji Turystycznej i kryteria do E-Konkursu Na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej do edycji 2022. Opracowano  i wydano podręcznik obsługi klienta-turysty w punktach it”. Aktywnie włączano się w realizację prezentacji na szkoleniach regionalnych dla informacji turystycznej. Uczestniczono w pracach Forum GDDKiA w kontekście zmian do projektu rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Walne Zgromadzenie FIT wybrało również nowy Zarząd na kadencję 2022-2024, na czele którego stanęła dyrektor Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Joanna Liberadzka-Duras, pełniąca także funkcję wiceprezes LROT.

Skład nowego Zarządu FIT, kadencji 2022-2024:

Przewodnicząca:

Joanna Liberadzka-Duras (Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu)

Wiceprzewodniczący:

Marcin Pałach (Tarnowskie Centrum Informacji)

Sekretarz:

Liliana Topolnicka-Waszczuk (Polska Organizacja Turystyczna)

Członkowie:

Marcin Dąbrowski (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej – Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna)

Piotr Kończewski (Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE)

Robert Nieroda (Związek Gmin Jurajskich)

Mariola Pieńkowska (Stołeczne Biuro Turystyki)

Magda Osełka (Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach – Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego)

 

Czytaj więcej

24 czerwca, 2026

Cykl “Outdoor Polen”. ZOPOT Berlin we współpracy z regionami promuje aktywną turystykę w Polsce

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie we współpracy z partnerami z czterech regionów Polski promuje aktywną turystykę w naszym kraju. W ramach długofalowego partnerstwa z aplikacją Komoot – największą platformą outdoorową w Europie powstały cztery kolekcje przybliżające rowerową ofertę województw: Zachodniopomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Dolnośląskiego oraz trasy piesze w Województwie Śląskim. Pierwsza kolekcja z serii […]

23 czerwca, 2026

Polacy stawiają na wakacje w kraju. Morze wciąż numerem jeden, ale coraz więcej osób wybiera góry i city breaki

Wakacje startują już za kilka dni, a Polacy mają coraz bardziej sprecyzowane plany urlopowe. Aż 58 proc. Polaków planujących letni urlop zamierza spędzić go w Polsce. Choć najpopularniejszym kierunkiem pozostaje wybrzeże Bałtyku, rośnie także zainteresowanie wyjazdami w góry, do miast oraz zwiedzaniem atrakcji kulturowych i historycznych. Takie wnioski płyną z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie […]

22 czerwca, 2026

Zamki, legendy i nieoczywiste trasy. Polska Organizacja Turystyczna zainaugurowała kolejną edycję podróży studyjnych

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła trzecią edycję podróży studyjnych dla twórców internetowych. To projekt, który łączy nowoczesną komunikację z promocją najciekawszych miejsc w Polsce i pokazuje, że krajowe podróże mogą zaskakiwać, inspirować i prowadzić daleko poza oczywiste szlaki. Inaugurujący wyjazd odbył się pod hasłem „Zamki południowej Polski – alternatywne zwiedzanie”. W dniach 25-28 maja influencerzy ze […]