Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Szkolenie dla Zarządców projektu Polskie Marki Turystyczne

Szkolenie dla Zarządców projektu Polskie Marki Turystyczne

IMG_5693.jpeg

W środę, 10 grudnia 2025 roku w Warszawie (hotel Novotel Warszawa Centrum) z inicjatywy Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej odbyło się specjalistyczne szkolenie dedykowane zarządcom projektu Polskie Marki Turystyczne, poświęcone zagadnieniu grywalizacji oraz wykorzystaniu jej narzędzi w kreowaniu nowoczesnych produktów i doświadczeń turystycznych.

Wydarzenie zostało przeprowadzone merytorycznie przez zespół ekspertów w składzie: dr Piotr Kociszewski (Uniwersytet Warszawski), dr Michał Koskowski (SGH) oraz dr Agnieszka Muszyńska (AWF Warszawa), będących jednocześnie autorami raportu na temat gamifikacji i grywalizacji, opracowanego na zlecenie POT.

IMG_5663.jpeg

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję poznać zarówno podstawy teoretyczne, jak
i praktyczne przykłady działań grywalizacyjnych stosowanych w turystyce w Polsce i na świecie. Prelegenci omówili m.in.:

  • rolę grywalizacji w budowaniu atrakcyjności destynacji turystycznych,
  • sposoby zwiększania zaangażowania użytkowników poprzez zadania, punkty, narracje
    i elementy rywalizacji,
  • przykłady udanych wdrożeń narzędzi mobilnych, questów terenowych, gier miejskich oraz interaktywnych kampanii promocyjnych,
  • znaczenie danych oraz analityki przy projektowaniu doświadczeń wykorzystujących mechaniki gier.

IMG_5671.jpeg

Obecni podczas wydarzenia  przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki aktywnie włączali się w dyskusję dotyczącą kierunków rozwoju turystyki w Polsce oraz możliwości wspólnego wdrażania innowacji w ramach projektu Polskie Marki Turystyczne.

IMG_5683.jpeg

Szkolenie miało charakter interaktywny, dzięki czemu uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach projektowych oraz warsztatach, które pozwoliły na stworzenie własnych koncepcji rozwiązań grywalizacyjnych. Wymiana doświadczeń między uczestnikami oraz ekspertami stworzyła przestrzeń do inspirujących rozmów i wypracowania nowych pomysłów na rozwój marek.

IMG_5689.jpeg

Wydarzenie zostało wysoko ocenione przez osoby uczestniczące, które podkreślały zarówno merytoryczną wartość spotkania, jak i jego inspirujący oraz praktyczny charakter.

 

Czytaj więcej

15 czerwca, 2026

Halló Gdańsk w Reykjavíku. Port Lotniczy Gdańsk oraz Pomorze promują nowe połączenie z Islandią

Ponad 50 przedstawicieli islandzkiej branży turystycznej, touroperatorów i biur podróży uczestniczyło w wydarzeniu „Halló Gdańsk”, które 3 czerwca 2026 roku odbyło się w siedzibie linii lotniczej Icelandair w Reykjavíku. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z uruchomieniem przez islandzkiego przewoźnika nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego między Gdańskiem a Reykjavíkiem, które wystartuje we wrześniu 2026 roku.Wydarzenie było wspólną […]

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]