Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Spotkanie polskiej i indonezyjskiej branży turystycznej

Spotkanie polskiej i indonezyjskiej branży turystycznej

Spotkanie z indonezyjską branżą

Pod koniec września odbyło się spotkanie polskiej i indonezyjskiej branży turystycznej pod hasłem: „Polish-Indonesian hybrid event for the tourism industry”. Organizatorami były Polska Organizacja Turystyczna i Polska Agencja Inwestycji i Handlu. W wydarzeniu uczestniczył prezes POT Rafał Szlachta. 

Spotkanie z indonezyjską branżą

Spotkanie polskiej i indonezyjskiej branży turystycznej odbyło się w formule hybrydowej on site & online. Głównym celem, który przyświecał organizatorom – Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Dżakarcie było zaprezentowanie potencjału turystyki przyjazdowej do Polski z Indonezji.

Polską branżę reprezentowali touroperatorzy: Poland Tour, Furnel Travel Int., Jan-Pol Incoming Tour Operator, Mazurkas Travel Poland oraz Supertour DMC. Ze strony indonezyjskiej zaś w spotkaniu uczestniczyli najwięksi i najważniejsi touroperatorzy z kraju. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli ambasador Polski w Indonezji Beata Stoczyńska, chargé d’affairs ambasady Indonezji w Warszawie Taufiq Lamsuhur oraz prezes POT Rafał Szlachta.

Podczas spotkania uczestnicy z Indonezji poznali najważniejsze produkty turystyczne jakie Polska oferuje turystom zagranicznym oraz profile polskich biur uczestniczących spotkaniu. Nasza branża zaś otrzymała informacje o charakterystyce rynku Indonezji pod kątem turystyki wyjazdowej.

Wszyscy uczestnicy wyrazili głębokie zadowolenie i satysfakcję z tego spotkania. Polska Organizacja Turystyczna wyraża nadzieję, że nawiązane kontakty przyczynią się do wzrostu przyjazdów do Polski z Indonezji.

 

Czytaj więcej

15 czerwca, 2026

Halló Gdańsk w Reykjavíku. Port Lotniczy Gdańsk oraz Pomorze promują nowe połączenie z Islandią

Ponad 50 przedstawicieli islandzkiej branży turystycznej, touroperatorów i biur podróży uczestniczyło w wydarzeniu „Halló Gdańsk”, które 3 czerwca 2026 roku odbyło się w siedzibie linii lotniczej Icelandair w Reykjavíku. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z uruchomieniem przez islandzkiego przewoźnika nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego między Gdańskiem a Reykjavíkiem, które wystartuje we wrześniu 2026 roku.Wydarzenie było wspólną […]

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]