Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Słoweńska delegacja w POT: rozmowy o turystyce, sporcie i współpracy

Słoweńska delegacja w POT: rozmowy o turystyce, sporcie i współpracy

slowenia1.jpg

W Warszawie przebywa delegacja Komisji ds. Gospodarczych Zgromadzenia Państwowego Słowenii, zaproszona przez Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Tadeusza Tomaszewskiego. W ramach tej wizyty , w czwartek 6 listopada odbyło się spotkanie w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej, poświęcone współpracy w obszarze turystyki i sportu oraz wymianie doświadczeń między oboma krajami.

Dyskusje, które odbywały się podczas czwartkowej wizyty obejmowały pełne spektrum zagadnień ważnych dla administracji, branży i środowisk sportowych: od promocji i rozwoju turystyki, przez szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, po organizację dużych imprez międzynarodowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata. Podkreślono znaczenie stabilnych modeli finansowania sportu powszechnego i wyczynowego oraz współpracy instytucjonalnej pomiędzy parlamentami i organizacjami odpowiedzialnymi za rozwój turystyki.

Szczególną uwagę poświęcono zrównoważonemu rozwojowi turystyki – w tym systemom certyfikacji – oraz budowaniu i promocji produktów turystycznych, które mogą zwiększać rozpoznawalność obu krajów i wspierać ruch przyjazdowy oraz dwukierunkową wymianę. Strony wymieniły dobre praktyki dotyczące kształtowania oferty, standardów jakości i działań wizerunkowych, a także wskazały obszary, w których możliwe są wspólne projekty.

slowenia2.jpg

W rozmowach uczestniczyli ze strony słoweńskiej: Bojana Muršič, przewodnicząca Komisji ds. Gospodarczych, Andreja Kert, przewodnicząca Komisji ds. Finansów, Franc Medic , członek tej komisji, Živa Grgič, sekretarz Komisji oraz Andreja Najzar, pierwszy radca Ambasady Republiki Słowenii w Warszawie. Polski Parlament reprezentowali posłowie: Marek Matuszewski i Krzysztof Grabczuk, zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystykioraz Piotr Górnikiewicz, przewodniczący stałej podkomisji ds. turystyki. Z ramienia Polskiej Organizacji Turystycznej obecni byli: Małgorzata Wilk-Grzywna, wiceprezes POT pełniąca obowiązki prezesa, Magdalena Krucz, dyrektor zarządzająca i dyrektor Departamentu Planowania i Rozwoju, a także Joanna Węglarczyk, wicedyrektor tego departamentu oraz Anna Cichońska, ekspert w Departamencie Planowania i Rozwoju.

slowenia4.jpg

Spotkanie przebiegło w atmosferze konstruktywnego dialogu i otwartości na długofalową współpracę. Uzgodniono kontynuację prac roboczych i regularną wymianę doświadczeń, tak aby wspólnie wzmacniać potencjał turystyczny Polski i Słowenii oraz pogłębiać współdziałanie w zakresie sportu. Strony wyraziły gotowość do przygotowania kolejnych inicjatyw, które przełożą się na konkretne działania promocyjne, programy szkoleniowe i projekty wydarzeń o zasięgu międzynarodowym.

slowenia3.jpg

Czytaj więcej

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]