Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Promocja turystyki rowerowej podczas Free Time Festival 2017

Promocja turystyki rowerowej podczas Free Time Festival 2017

W weekend 1-2 kwietnia w AmberExpo w Gdańsku odbyła się impreza targowa Free Time Festival. Tłumy zwiedzających miały okazję zapoznać się z interesującymi ofertami ponad 250 wystawców. Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przygotowała stoisko promocyjne dedykowane turystyce rowerowej ze szczególnym uwzględnieniem Szlaku Żelaznej Kurtyny – EuroVelo 13.

Na stoisku oprócz wielu interesujących folderów i publikacji na odwiedzających czekały trenażery, na których goście mogli sprawdzić swoje umiejętności kolarskie. Dla najlepszych przewidziane były atrakcyjne nagrody. Na stoisku został ustawiony również fotomat, umożliwiający wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Ponadto w trakcie tragów odbyła się konferencja „Turystyka rowerowa w Polsce – stan obecny, perspektywy rozwoju i współpracy”. W wydarzeniu tym uczestniczyło wielu specjalistów z kraju, którzy przedstawili swoje doświadczenia z zakresu turystyki rowerowej w swoich regionach. Oprócz omówienia najlepszych praktyk, dyskutowano na temat potencjału instytucjonalnego turystyki rowerowej, roli partnerów na poziomie Unii Europejskiej, szczebla krajowego, regionalnego oraz lokalnego.

Czytaj więcej

2 czerwca, 2026

Polskie destynacje na drodze do certyfikacji. Finał cyklu szkoleń POT w Warszawie

Polskie regiony są już bogatsze o wiedzę dotyczącą turystyki zrównoważonej i procesu certyfikacji. W Warszawie zakończył się cykl czterech szkoleń „Zrównoważone destynacje w praktyce – w drodze do certyfikacji”, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Ostatnie spotkanie dla Makroregionu Centralno-Wschodniego było poświęcone przygotowaniu przedstawicieli województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego do wdrażania zasad zrównoważonej turystyki. Uczestnicy […]

27 maja, 2026

Poznaliśmy wyniki tegorocznej selekcji Przewodnika Michelin. Aż 196 polskich restauracji znalazło się w słynnym czerwonym przewodniku!

Aż 196 restauracji znalazło się w Przewodniku MICHELIN Polska 2026, który po raz pierwszy objął selekcją cały kraj. W tegorocznej edycji wyróżniono 10 restauracji jedną Gwiazdką MICHELIN, a krakowska Bottiglieria 1881 jako jedyna w Polsce utrzymała dwie Gwiazdki. Przyznano także 19 nowych wyróżnień Bib Gourmand. To historyczny moment dla polskiej gastronomii i mocny sygnał, że […]