Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » POT promuje Polskę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Krzysztof Wielicki bohaterem wieczoru w Abu Dhabi

POT promuje Polskę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – Krzysztof Wielicki bohaterem wieczoru w Abu Dhabi

fot2.jpg

W poniedziałek, 25 listopada w Abu Dhabi miało miejsce niezwykłe wydarzenie, znakomite dla promocji Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wpisujące się w działania promujące nasz kraj na rynkach Bliskiego Wschodu. Dzięki współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej z Uniwersytetem Sorbonne w Abu Dhabi, w ogrodach tej prestiżowej uczelni, zorganizowany został pokaz filmu dokumentalnego o życiu i osiągnięciach wybitnego polskiego wspinacza, pioniera zimowego himalaizmu – Krzysztofa Wielickiego.

Spotkanie otworzyli Bertrand Haan, Prorektor ds. akademickich Uniwersytetu Sorbonne Abu Dhabi oraz Magdalena Krucz – Dyrektor Departamentu Planowania i Rozwoju Polskiej Organizacji Turystycznej. W spotkaniu uczestniczyła także Ellenita Merle, Szefowa Wydziału Sportu US Abu Dhabi, która czynnie zaangażowała się w realizację spotkania. Wyrazy uznania należą się też Magdalenie Nowak, która jako wykładowca na Wydziale Sportu tejże Uczelni była inicjatorką wydarzenia, a także prowadzącą spotkanie. Obecny na wydarzeniu Krzysztof Wielicki, po emisji filmu wziął udział w rozmowie z licznie zgromadzonymi, pochodzącymi z różnych zakątków globu studentami, władzami Uczelni i przedstawicielami środowisk wspinaczkowych z regionu. Obecna na wydarzeniu była także grupa reprezentantów Polonii z ZEA. Liczne anegdoty i barwne historie ze świata himalaizmu zachwyciły zgromadzonych gości.

fot1.jpg

Bohater filmu jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył tzw. Koronę Himalajów czyli wszystkie czternaście ośmiotysięczników i Karakorum. Został także uhonorowany Złotym Czekanem – Piolet d’Or, prestiżową nagrodą przyznawaną za wybitne osiągnięcia w alpinizmie. Mimo tak wielkich sukcesów, wciąż zaangażowany jest w spektakularne projekty wspinaczkowe, reprezentując Polskę na świecie. Warto podkreślić, że za całokształt dorobku oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków został w tym roku laureatem nagrody Prezesa Polskiej Organizacji – Złote Logo Polska.

fot3.jpg

Dokumentalny  stanowiący filmowy zapis wspomnień Krzysztofa Wielickiego wpisuje się bezsprzecznie w nieodtwarzalny dorobek kultury wspinaczkowej świata. Wybijające z filmu emocje, subiektywna ocena, czy wreszcie refleksje bohatera filmu, to wartości, których nie znajdziemy w książkach, magazynach, ani też w encyklopedii. Dlatego tak chętnie Polska Organizacja Turystyczna wykorzystuje film w promocji naszego kraju i wielkiego Polaka.

Zachęcamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=R8X80Q9UKzw

fot4.jpg

Czytaj więcej

15 czerwca, 2026

Halló Gdańsk w Reykjavíku. Port Lotniczy Gdańsk oraz Pomorze promują nowe połączenie z Islandią

Ponad 50 przedstawicieli islandzkiej branży turystycznej, touroperatorów i biur podróży uczestniczyło w wydarzeniu „Halló Gdańsk”, które 3 czerwca 2026 roku odbyło się w siedzibie linii lotniczej Icelandair w Reykjavíku. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z uruchomieniem przez islandzkiego przewoźnika nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego między Gdańskiem a Reykjavíkiem, które wystartuje we wrześniu 2026 roku.Wydarzenie było wspólną […]

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]