Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » POT promuje Polskę podczas Kongresu 60 Milionów

POT promuje Polskę podczas Kongresu 60 Milionów

kongres60mln.jpg

W Londynie odbył się od 30 maja do 1 czerwca Kongres 60 Milionów, w którym wzięło udział około 160 znakomitych gości. Polską Organizację Turystyczną reprezentowała dyrektor ZOPOT Londyn Iwona Białobrzycka.

kongres60mln.jpg

Ideą leżącą u podstaw Kongresu 60 milionów – Globalnego Zjazdu Polonii jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków.

Wśród uczestników londyńskiej edycji znaleźli się przedstawiciele polskiej dyplomacji – Ambasador RP prof. Arkady Rzegocki oraz sekretarza stanu, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Dialogu Międzynarodowego Anna Maria Anders, reprezentanci brytyjskiego środowiska politycznego, a także przedstawiciele polskich firm odnoszących sukcesy biznesowe w Wielkiej Brytanii.  

Polską Organizację Turystyczną reprezentowała dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Londynie Iwona Białobrzycka, która poprowadziła panel zatytułowany: „Turystyka biznesowa, medyczna, wypoczynkowa, promocja regionów”. Tematyka ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonej publiczności, a poruszane tematy potwierdziły raz jeszcze ogromny potencjał turystyczny Polski. Podczas ożywionej dyskusji poruszono takie kwestie jak: zjawisko „blesuire” i jej wpływ na rozwój turystyki biznesowo-wypoczynkowej, a także promowanie tematycznych city breaków, jako odpowiedź na zapotrzebowanie Brytyjskich turystów.

Podkreślono również rolę Polskiej Organizacji Turystycznej w promowaniu turystyki na Wyspach Brytyjskich, a także przedstawiono obecnie prowadzone przez ZOPOT Londyn kampanie  marketingowe, mające na celu wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski jako topowej destynacji wakacyjnej w Europie Centralnej.

 

 

Czytaj więcej

2 czerwca, 2026

Polskie destynacje na drodze do certyfikacji. Finał cyklu szkoleń POT w Warszawie

Polskie regiony są już bogatsze o wiedzę dotyczącą turystyki zrównoważonej i procesu certyfikacji. W Warszawie zakończył się cykl czterech szkoleń „Zrównoważone destynacje w praktyce – w drodze do certyfikacji”, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Ostatnie spotkanie dla Makroregionu Centralno-Wschodniego było poświęcone przygotowaniu przedstawicieli województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego do wdrażania zasad zrównoważonej turystyki. Uczestnicy […]

27 maja, 2026

Poznaliśmy wyniki tegorocznej selekcji Przewodnika Michelin. Aż 196 polskich restauracji znalazło się w słynnym czerwonym przewodniku!

Aż 196 restauracji znalazło się w Przewodniku MICHELIN Polska 2026, który po raz pierwszy objął selekcją cały kraj. W tegorocznej edycji wyróżniono 10 restauracji jedną Gwiazdką MICHELIN, a krakowska Bottiglieria 1881 jako jedyna w Polsce utrzymała dwie Gwiazdki. Przyznano także 19 nowych wyróżnień Bib Gourmand. To historyczny moment dla polskiej gastronomii i mocny sygnał, że […]