Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » POT promowała turystykę rowerową na „International Bicycle Tourism Conference”.

POT promowała turystykę rowerową na „International Bicycle Tourism Conference”.

Logo „International Bicycle Tourism Conference”

Polskie regiony na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej uczestniczyły w międzynarodowej konferencji online „International Bicycle Tourism Conference”. Wydarzenie było doskonałym uzupełnieniem promocji turystyki rowerowej w Polsce na rynkach Belgii i Holandii.

Logo „International Bicycle Tourism Conference”

Od 27 do 28 stycznia odbyła się międzynarodowa konferencja online o tematyce rowerowej „International Bicycle Tourism Conference”. Pomysłodawcą wydarzenia było holenderskie stowarzyszenie Hicle (skrót od hiking and bicycle), będące jednocześnie organizatorem targów „Fiets en Wandelbeurs”, największej imprezy wędrowno-rowerowej na terenie Beneluksu.

Na zaproszenie Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie i Brukseli, w konferencji udział wzięły regionalne organizacje turystyczne wybranych regionów – Zachodniopomorskiego, Pomorskiego, Wielkopolski, Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska oraz Świętokrzyskiego, które reprezentowało szlak Green Velo. Są to regiony, które aktywnie promują swoją ofertę rowerową w Belgii i w Niderlandach. Konferencja była dla nich ciekawym uzupełnieniem dotychczasowych działań promocyjnych, takich jak udział w holenderskiej i belgijskiej edycji targów “Fiets en Wandelbeurs”, podróżach prasowych czy kampaniach w mediach.

Slajd z odczytu o trendach rowerowych podczas pandemii

Konferencja „International Bicycle Tourism Conference” zorganizowana została po raz drugi i poprzedziła targi, których termin, ze względu na wciąż panujące ograniczenia, przesunięto na początek maja br.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 80 osób z różnych krajów, a tym z Holandii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Czech, Slowenii, Danii, Finlandii, Hiszpanii czy Portugalii. Uczestnicy reprezentowali różnorodne instytucje związane z turystyką rowerową – organizacje turystyczne, podmioty zarządzające trasami rowerowymi, prasę specjalistyczną i touroperatorów.

Tegoroczna edycja skupiła się wokół tematów związanych ze zmianami wywołanymi pandemią COVID-19, rozwojem turystyki rowerowej w miastach, współpracą z influencerami, turystyką zrównoważoną,  czy kempingową. Przedstawiono też wybrane trasy rowerowe w Europie jak np. Szlak Żelaznej Kurtyny przechodzący m.in. przez Polskę czy Szlak nad rzeką Loarą we Francji.  

Rozmowy podczas konferencji

Oprócz klasycznych prelekcji organizatorzy zaoferowali możliwość udziału w rozmowach panelowych. Uczestnicy mogli zadawać pytania, opowiadać o własnych doświadczeniach i wymieniać się kontaktami. Ta część była dla polskich regionów dobrą okazją do zasygnalizowania walorów swoich produktów rowerowych. Prelegentami byli znani w niderlandzkim środowisku rowerowym eksperci, przedstawiciele tras rowerowych, touroperatorów i organizacji turystycznych.

W powszechnej opinii konferencja była ciekawa i przydatna. – Doświadczenie naszych europejskich sąsiadów w zakresie turystyki rowerowej jako stylu życia jest dla nas bezcenne – oceniła Magdalena Kowalczyk z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. – Udział w takiej konferencji pozwala na skorzystanie z dobrych praktyk w zakresie rozwoju samej trasy (Green Velo) oraz infrastruktury towarzyszącej trasom rowerowym. Niezwykle inspirująca podczas takich spotkań jest również możliwość podzielenia się wizją turystyki zrównoważonej, która wydaje się być najwłaściwszym trendem i wielką szansą na pozytywne zmiany – dodała.

Czytaj więcej

23 czerwca, 2026

Polacy stawiają na wakacje w kraju. Morze wciąż numerem jeden, ale coraz więcej osób wybiera góry i city breaki

Wakacje startują już za kilka dni, a Polacy mają coraz bardziej sprecyzowane plany urlopowe. Aż 58 proc. Polaków planujących letni urlop zamierza spędzić go w Polsce. Choć najpopularniejszym kierunkiem pozostaje wybrzeże Bałtyku, rośnie także zainteresowanie wyjazdami w góry, do miast oraz zwiedzaniem atrakcji kulturowych i historycznych. Takie wnioski płyną z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie […]

22 czerwca, 2026

Zamki, legendy i nieoczywiste trasy. Polska Organizacja Turystyczna zainaugurowała kolejną edycję podróży studyjnych

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła trzecią edycję podróży studyjnych dla twórców internetowych. To projekt, który łączy nowoczesną komunikację z promocją najciekawszych miejsc w Polsce i pokazuje, że krajowe podróże mogą zaskakiwać, inspirować i prowadzić daleko poza oczywiste szlaki. Inaugurujący wyjazd odbył się pod hasłem „Zamki południowej Polski – alternatywne zwiedzanie”. W dniach 25-28 maja influencerzy ze […]