Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Polskie regiony i ich atrakcje promowane na „Polish Run” w Brukseli

Polskie regiony i ich atrakcje promowane na „Polish Run” w Brukseli

polish-run.jpg

Wielkim sukcesem zakończyła się trzecia edycja biegu na 10 km – „Polish Run” organizowanego w Brukseli przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

polish-run.jpg

21 września 780 zawodników z wielu krajów stawiło się na linii startu by wspólnie pokonać dystans 10 kilometrów malowniczo wytyczonej trasy. Poza biegiem na 10 km, odbyły się również wyścigi dziecięce na 400 m oraz bieg sztafet szkół polskich z Belgii.

Celem wydarzenia była promocja Polski, a w szczególności Regionów Polski Wschodniej, aktywizacja ludzi kochających sport amatorsko i zawodowo, propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Do udziału w biegu zaproszona została nie tylko Polonia, ale wszyscy biegacze z Belgii reprezentujący różne narodowości. Poza licznym udziałem Polaków, w biegu uczestniczyli Belgowie oraz pracownicy instytucji europejskich, których liczne grono stawiło się na starcie.

Ze względu na to, że zawody odbywały się w Belgii przy okazji uczczono przypadające w roku bieżącym następujące rocznice:

  • 100 rocznica nawiązania polsko-belgijskich stosunków dyplomatycznych,
  • 75 rocznica wyzwolenia Flandrii przez Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka
  • 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Biegowi na 10 km oraz pozostałym atrakcjom sportowym towarzyszył piknik rodzinny połączony z promocją polskich regionów i specjalności kulinarnych. Swoje stoiska zaprezentowały Polska Organizacja Turystyczna, Dom Polski Wschodniej, w którego skład wchodzą województwa lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie, a także kujawsko-pomorskie, opolskie, mazowieckie.

Dzięki wielu znakomitym sponsorom i partnerom, nie zabrakło tez cennych nagród dla najlepszych w kategoriach dziewczynek i chłopców oraz kobiet i mężczyzn. Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała najszybszą zawodniczkę w kategorii kobiet. Flamandka Charlotte Van Hese wygrała weekend w Warszawie, mieście w którym jeszcze nigdy nie była.

Każdy z uczestników, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę oraz specjalnie przygotowane na tą okazję okolicznościowe skarpetki. Na mecie na wszystkich czekały polskie jabłka i pączki ufundowane przez Polską Organizację Turystyczną.

Wszystkie fundusze zebrane z opłat startowych wnoszonych przez uczestników, podobnie jak rok temu, zostaną w całości przekazane na konto klubu piłkarskiego FC Polonia Bruksela na wsparcie najmłodszych adeptów.

Czytaj więcej

15 czerwca, 2026

Halló Gdańsk w Reykjavíku. Port Lotniczy Gdańsk oraz Pomorze promują nowe połączenie z Islandią

Ponad 50 przedstawicieli islandzkiej branży turystycznej, touroperatorów i biur podróży uczestniczyło w wydarzeniu „Halló Gdańsk”, które 3 czerwca 2026 roku odbyło się w siedzibie linii lotniczej Icelandair w Reykjavíku. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z uruchomieniem przez islandzkiego przewoźnika nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego między Gdańskiem a Reykjavíkiem, które wystartuje we wrześniu 2026 roku.Wydarzenie było wspólną […]

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]