Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Polskie kluby piłki ręcznej rozpoczynają promocję krajowej turystyki

Polskie kluby piłki ręcznej rozpoczynają promocję krajowej turystyki

377965518_277547261732664_6492243897366948982_n — kopia.jpg

W środę 13 września, w Hali Legionów w Kielcach, w obecności wiceminister sportu i turystyki Anny Krupki, podpisano umowę pomiędzy Polską Organizacją Turystyczną a występującą w EHF Lidze Mistrzów KS Iskrą Kielce S.A. Była to tym samym pierwsza w 2023 roku umowa zawarta z klubem piłki ręcznej w ramach projektu Promocji Polski przez Sport.

W imieniu stron umowy uroczyście parafowali prezes KS Iskra Kielce S.A. Magdalena Szczukiewicz oraz wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marcin Różycki. Warto przypomnieć, iż na początku sierpnia podpisane zostały pierwsze porozumienia z klubami piłki nożnej.

– W resorcie uznaliśmy, że piłka ręczna budzi ogromne emocje, a ten klub odnosi sukcesy i jest rozpoznawalny wśród fanów dyscypliny. Wierzę, że ta współpraca przyniesie korzyść promocji Polski i klubowi oraz drużynie. Dzięki temu zapewnimy stabilność finansową, która przełoży się na sukcesy – stwierdziła wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.  

W najbliższych dniach analogiczne dokumenty sygnują także pozostałe zespoły piłki ręcznej uczestniczące w międzynarodowych rozgrywkach.

– Uznaliśmy, że sport to doskonałe narzędzie w promowaniu polskiej turystyki. To stale rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Promocja będzie się odbywała nie tylko za pomocą emocji, identyfikowania się z dyscypliną czy w trakcie danego widowiska, ale też np. za pośrednictwem gwiazdy światowego handballa Andreasa Wolffa, który świetnie mówi w języku polskim i może zaprosić turystów do naszego regionu – mówił wiceprezes POT Marcin Różycki.

Czytaj więcej

15 czerwca, 2026

Halló Gdańsk w Reykjavíku. Port Lotniczy Gdańsk oraz Pomorze promują nowe połączenie z Islandią

Ponad 50 przedstawicieli islandzkiej branży turystycznej, touroperatorów i biur podróży uczestniczyło w wydarzeniu „Halló Gdańsk”, które 3 czerwca 2026 roku odbyło się w siedzibie linii lotniczej Icelandair w Reykjavíku. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z uruchomieniem przez islandzkiego przewoźnika nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego między Gdańskiem a Reykjavíkiem, które wystartuje we wrześniu 2026 roku.Wydarzenie było wspólną […]

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]