Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Polska wróciła na targi Vakanz w Luksemburgu

Polska wróciła na targi Vakanz w Luksemburgu

targi_vakanz_luksemburg.jpg

Po kilkuletniej przerwie Polska Organizacja Turystyczna wróciła na targi Vakanz odbywające się co roku w Luksemburgu. Są to jedyne targi organizowane w księstwie. W ciągu trzech dni, wydarzenie zgromadziło ponad 200 wystawców i 29  tys. odwiedzających.

targi_vakanz_luksemburg.jpg

W niedziele zakończyła się 27. edycja targów turystycznych w Wielkim Księstwie Luksemburga. Przez trzy dni salon odwiedziło ponad 29 tysięcy osób. To 5 tysięcy więcej niż w roku poprzednim. Vakanz to jedyne targi organizowane w księstwie i najważniejsze wydarzenie turystyczne kraju. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała sekretarz stanu w Ministerstwie Ekonomii Francine Closener, która w swoim przemówieniu położyła główny nacisk na ogromny wpływ turystyki na gospodarkę kraju.

Polska Organizacja Turystyczna wystąpiła na stoisku ozdobionym akcentami folklorystycznymi, których koloryt i energia przyciągnęła licznych odwiedzających. W tym roku POT wrócił na targi po kilkuletniej przerwie. Głównymi produktami prezentowanymi na stoisku były city trip do dużych miast, w szczególności Warszawy ale także oferta SPA&Wellness ciesząca się szczególną popularnością w Luksemburgu, słynącego z wielu źródeł cennych wód termalnych.

Głównym motywem wznowienia uczestnictwa Polskiej Organizacji Turystycznej w targach Vakanz jest ponowne wprowadzenie połączenia lotniczego do Warszawy przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Codzienne loty narodowego przewoźnika to jedyne bezpośrednie połączenie z Polską, które otwiera nowe możliwości promocji i sprzedaży Polski w Luksemburgu – kraju znanym z dobrobytu, wysokiego poziomu życia i społeczeństwa, które charakteryzuje się dużą częstotliwością wyjazdów wakacyjnych.

Polskie stoisko zaszczycił swoją obecnością Ambasador RP w Wielkim Księstwie Luksemburga Piotr Wojtczak wraz z małżonką. Ambasador wyraził zadowolenie z obecności Polski na targach i podkreślał ogromny potencjał  Luksemburga pod względem turystycznym. 

Czytaj więcej

2 czerwca, 2026

Polskie destynacje na drodze do certyfikacji. Finał cyklu szkoleń POT w Warszawie

Polskie regiony są już bogatsze o wiedzę dotyczącą turystyki zrównoważonej i procesu certyfikacji. W Warszawie zakończył się cykl czterech szkoleń „Zrównoważone destynacje w praktyce – w drodze do certyfikacji”, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Ostatnie spotkanie dla Makroregionu Centralno-Wschodniego było poświęcone przygotowaniu przedstawicieli województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego do wdrażania zasad zrównoważonej turystyki. Uczestnicy […]

27 maja, 2026

Poznaliśmy wyniki tegorocznej selekcji Przewodnika Michelin. Aż 196 polskich restauracji znalazło się w słynnym czerwonym przewodniku!

Aż 196 restauracji znalazło się w Przewodniku MICHELIN Polska 2026, który po raz pierwszy objął selekcją cały kraj. W tegorocznej edycji wyróżniono 10 restauracji jedną Gwiazdką MICHELIN, a krakowska Bottiglieria 1881 jako jedyna w Polsce utrzymała dwie Gwiazdki. Przyznano także 19 nowych wyróżnień Bib Gourmand. To historyczny moment dla polskiej gastronomii i mocny sygnał, że […]