Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Polska Organizacja Turystyczna na ITTF Warsaw

Polska Organizacja Turystyczna na ITTF Warsaw

targi4.jpg

W Warszawie trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne ITTF Warsaw, jedno z najważniejszych wydarzeń sektora turystycznego w Polsce i Europie. W dniach 21–23 listopada ponad 180 wystawców z 29 krajów prezentuje swoje oferty, a program obfituje w wydarzenia skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i miłośników podróży. inauguracji targów uczestniczyli Piotr Borys, Sekretarz Stanu w Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke. 

Na targach swoje oferty prezentuje ponad 180 wystawców z 29 krajów. Wśród nich jest także Polska Organizacja Turystyczna, która w tym roku promuje atrakcje nagrodzone Certyfikatami POT oraz Polskie Marki Turystyczne: Jurę Krakowsko-Częstochowską, Krainę Górnej Odry, Beskidy, Śląsk Cieszyński, EnoTarnowskie i Łódź. Każdy region prezentuje to, co ma najlepszego – od zapierających dech krajobrazów, przez ciekawą historię, po lokalne tradycje kulinarne. Na gości czekają również regionalne smakołyki z Podlasia, które są prawdziwym hitem stoiska.

Ekspozycja targowa rozciąga się na dwóch poziomach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dwa pierwsze dni targów zostały zaplanowane z myślą o profesjonalistach z branży turystycznej. W tym czasie odbywają się spotkania B2B oraz prezentacje skierowane do touroperatorów, agentów turystycznych, przedstawicieli firm organizujących wyjazdy incentive, turystykę biznesową oraz dostawców usług. Program branżowy, które powstał we współpracy z Polską Izbą Turystyki – współorganizatorem targów ITTF Warsaw obejmuje szereg tematów dotyczących najnowszych trendów w turystyce, innowacji technologicznych oraz wyzwań związanych z organizowaniem turystyki zrównoważonej.

Nowością tegorocznych targów jest aplikacja mobilna, która umożliwia uczestnikom umawianie się na spotkania z wystawcami, a także daje dostęp do programu, mapy wystawców oraz kalendarza wydarzeń. Dzięki temu profesjonalni zwiedzający będą mogli maksymalnie wykorzystać swój czas na targach, planując spotkania i uczestnicząc w interesujących panelach dyskusyjnych.

targi2.jpg

Dzień Podróżnika (23 listopada) to prawdziwa uczta dla każdego, kto pasjonuje się podróżami, przygodą i odkrywaniem nowych miejsc. Tego dnia będzie okazja do spotkania z inspirującymi postaciami ze świata podróży i turystyki, które podzielą się swoimi doświadczeniami, radami i fascynującymi historiami. Dorota Zawadzka, psycholog, autorka książek i podróżniczka, poprowadzi prelekcję pt. „Rodzinne podróże – jak dobrze przygotować się do wyjazdu z dzieckiem”. „Superniania” udzieli praktycznych porad dotyczących organizowania podróży z dziećmi, a także będzie dostępna na stoisku Polskiej Izby Turystyki, gdzie rodzice będą mogli porozmawiać z nią osobiście o tym, jak najlepiej zaplanować wspólny urlop z najmłodszymi.

targi3.jpg

Szymon Nitka, autor bloga Znajkraj, zabierze uczestników w podróż po fascynujących trasach rowerowych, które pokonał. Twórcy bloga „Gdzie los poniesie” zaprezentują prelekcję „Podlaski Szlak Bociani – Polska Wschodnia na rowerze”. To będzie malownicza relacja z wyprawy przez 412 km szlaku, który prowadzi przez cztery parki narodowe, Suwalszczyznę, Krainę Żubra i malownicze wsie Podlasia. Podróżnicy i dziennikarze Elżbieta i Andrzej Lisowscy, podzielą się swoją pasją do odkrywania świata w dynamicznej i pełnej humoru prezentacji, ukazując, jak cieszyć się z podróży i dzielić tym doświadczeniem z dziećmi.

W tym dniu nie zabraknie również emocjonujących spotkań z przedstawicielami kultury i historii. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na wyjątkowe spotkanie z aktorami Stefcią (Anetą Ćmiel) i Antonim (Michałem Rudnickim), którzy wcielają się w główne postacie serialu ukazującego codzienne życie służącej i zubożałego szlachcica w pałacowych murach. Serial przybliża widzom życie na dworze arystokratycznym oraz międzyklasowe relacje w Polsce XVIII wieku.

Czy warto odwiedzić Lubelskie? Na to pytanie odpowiedzą Ola i Karol z „Busem przez Świat” zabierając uczestników na podróż po niesamowitych atrakcjach tego regionu, które z pewnością zaskoczą każdego turystę.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITTF Warsaw 2024 to nie tylko wyjątkowa okazja do spotkania z liderami branży turystycznej, ale także platforma do odkrywania nowych, inspirujących miejsc oraz innowacyjnych rozwiązań. Dzięki bogatej ofercie wystawców, specjalistycznym prelekcjom oraz atrakcyjnym wydarzeniom, uczestnicy będą mogli poznać najnowsze trendy i technologie, które kształtują przyszłość podróży. To doskonała okazja, by zanurzyć się w świecie turystyki, nawiązać cenne kontakty biznesowe, a także zdobyć inspiracje do swoich kolejnych wypraw. Zapraszamy na niezapomnianą podróż po świecie turystyki – pełną pasji, wiedzy i ekscytujących odkryć.

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezesa POT Rafała Szmytke.

Czytaj więcej

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]