Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Polska oferta prezentowana podczas największych targów turystyki aktywnej w Europie

Polska oferta prezentowana podczas największych targów turystyki aktywnej w Europie

1.jpg

W dniach 14-16 lutego w Utrechcie odbyła się 20. jubileuszowa edycja targów turystyki rowerowej i pieszej Fiets en Wandelbeurs, po raz 17. z udziałem Polski. To najważniejsze wydarzenie targowe poświęcone turystyce aktywnej w Europie, przyciągające miłośników aktywnego wypoczynku oraz przedstawicieli branży turystycznej z krajów Beneluksu. 

Polska oferta turystyki pieszej i rowerowej została zaprezentowana przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną, Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną, Małopolską Organizację Turystyczną wraz z Velo Małopolska, Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną, Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną, Śląską Organizację Turystyczną, miasto Bielsko-Biała, Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego oraz Dom Polski Wschodniej z Brukseli

„Obecność na targach Fiets en Wandelbeurs jest dla Polski niezwykle istotna. Holenderscy turyści chętnie poszukują nowych miejsc do aktywnego wypoczynku. Zależy im na destynacjach bogatych przyrodniczo, dobrze skomunikowanych i dostępnych cenowo. Polska doskonale spełnia te kryteria” – mówi Małgorzata Duijnmayer, koordynator Polskiego Stoiska z Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Amsterdamie.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyły się atrakcje multimedialne przy stoisku narodowym. Odwiedzający mogli odbyć wirtualną podróż po szlakach rowerowych Polski wschodniej na specjalnie przygotowanych trenażerach oraz obejrzeć filmy promocyjne w kinie 5D. Ponadto, walory przyrodnicze Polski oraz możliwości aktywnego wypoczynku na szlakach pieszych i rowerowych były tematem dziesięciu prezentacji przygotowanych przez polskich ekspertów oraz holenderskich blogerów, którzy odwiedzili Polskę w ramach podróży prasowych. O dzikiej naturze opowiadał m.in. tropiciel wilków Łukasz Długowski, znany holenderskiej widowni m.in. ze styczniowego odcinka programu telewizyjnego „3 op Reis” emitowanego w holenderskiej telewizji publicznej NPO3.

2.jpg

“Odwiedzający byli wyjątkowo zainteresowani trasami pieszymi i rowerowymi, zwłaszcza długodystansowymi, zadając konkretne pytania dotyczące bezpieczeństwa i dojazdu. Udział Podkarpackiego ROT w tej imprezie pozwolił lepiej poznać holenderskiego turystę i przygotować skuteczniejszą ofertę na przyszłość” – twierdzi Anna Brzechowska, dyrektor Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Oprócz obecności na stoisku wszyscy wystawcy PSN zostali objęci pakietem działań promocyjnych online i offline, na który składały się, m.in: specjalna zakładka na stronie targowej na temat Polski, dedykowany newsletter, posty dedykowane poszczególnym wystawcom na kanałach social media organizatora targów oraz advertorial w magazynie Bike Explorer/ Wandel magazine.

4.jpg

Tegoroczna edycja targów przyciągnęła 24 165 odwiedzających. Z danych organizatorów wynika, że 81% uczestników poszukiwało informacji o destynacjach, 67% interesowało się zakupem sprzętu outdoorowego, rowerów lub akcesoriów, a 64% przyszło specjalnie, by wysłuchać prezentacji. Holenderscy turyści najczęściej poszukiwali informacji o podróżach po Europie (83%), w tym po Polsce, oraz destynacjach krajowych (58%). 

Czytaj więcej

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]