Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Polska na XXX edycji targów FESPO w Zurychu

Polska na XXX edycji targów FESPO w Zurychu

Austria1.JPG

Od 30 stycznia do 2 lutego 2020 roku odbyła się kolejna, jubileuszowa edycja największych międzynarodowych targów turystycznych w Szwajcarii FESPO Messe Zurych. Na polskim stoisku pod hasłem „Time for Poland” POT promował regiony i miasta z bezpośrednim połączeniem lotniczym ze Szwajcarią.

Austria1.JPG

W targach, zorganizowanych na 25 tys. m2 powierzchni, uczestniczyło ponad 600 wystawców z siedmiu kontynentów. Imprezę odwiedziło 60 tysięcy mieszkańców Zurychu i gości ze Szwajcarii. 

Prezentacje 250 światowych destynacji spotkały się z żywym zainteresowaniem zwiedzających, a wystawcy bardzo wysoko ocenili odbiór zwiedzających potwierdzając celowość uczestnictwa w tej imprezie.

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu zorganizował na FESPO stoisko informacyjne pod hasłem „Time for Poland”. Prezentowaliśmy na nim regiony i miasta, które mają bezpośrednie połączenie lotnicze ze Szwajcarią.

Swoje oferty zwiedzającym targi i przedstawicielom lokalnych biur podróży przedstawiali reprezentanci Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Urzędu Miasta Krakowa reprezentujący Małopolskę, Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska oraz Zamku Książ. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również ogólne informacje o atrakcjach turystycznych Polski prezentowane przez Ośrodek.

Polskie uczestnictwo w targach było przygotowane przez Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu. W programie obok promocji na stanowisku informacyjnym znalazły się prezentacje w kinie targowym, uczestnictwo w promocji europejskich szlaków kulinarnych przedstawionych w ramach nowej platformy TravelBistro, szereg ciekawych spotkań i rozmów z partnerami z rynku szwajcarskiego, materiał prasowy przesłany do mediów przed rozpoczęciem imprezy. 

Na oficjalnej stronie targów FESPO Messe Zurych (www.visitfespo.ch) zamieściliśmy  materiały informacyjne nt. Polski i prezentowanych na targach regionach i miastach. Te informacje będą dostępne na stronie przez cały obecny rok i zainteresowani mogą ponownie zapoznać się z ofertą targową.

Do odwiedzenia naszego stanowisku zaprosiliśmy przedstawicieli Ambasady RP w Bernie, Polonii, lokalnych mediów i branży turystycznej. Informacje o naszym uczestnictwie w targach FESPO zamieszczaliśmy w mediach społecznościowych.

Polska dzięki nowym bezpośrednim połączeniom lotniczym z Zurychu do Gdańska, Krakowa, Wrocławia wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród szwajcarskich organizatorów turystyki grupowej jak i klientów indywidualnych. Dużym zainteresowaniem cieszę się bardzo tu popularne wyjazdy kamperami. Ze względu na proponowane oferty i stosunkowo niedaleką odległość odnotowaliśmy bardzo dużo zapytań związanych z indywidualnymi pobytami na kempingach w Polsce, w tym na Pomorzu i Mazurach.

Przedstawiciele regionów przeprowadzili w czasie trwania targów szereg interesujących rozmów z przedstawicielami biur podróży, mediów turystycznych, prasy lokalnej dotyczących dalszego rozwoju kontaktów i promocji na rynku szwajcarskim.

Dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu Włodzimierz Szeląg zebrał pakiet ofert dotyczących współpracy i będzie koordynatorem planowanych wspólnych zadań promocyjnych na rynku szwajcarskim.

Swoje osobiste kontakty delegaci z Polski mogli również rozbudować w czasie oficjalnego spotkania zorganizowanego z okazji XXX rocznicy targów przez ich dyrektora Stephana Amstad z Bern EXPO Groupe.

W podsumowaniu tej informacji należy stwierdzić, że uczestnictwo w 30. edycji targów FESPO Messe 2020 było dla naszej reprezentacji bardzo udane co jest zgodne z odczuciem wszystkich wystawców zaprezentowanym oficjalnie w materiale prasowym (www.fespo.ch).

W czasie trwania targów  rozdaliśmy na stoisku ponad 3000 prospektów, materiałów promocyjnych i regionalnych upominków, a nasi goście mogli skosztować różnych polskich kulinarnych produktów. 

Na powodzenie naszego wystąpienia w Zurychu duży i bezpośredni wpływ mieli przedstawiciele miast i regionów, którzy z dużą starannością przygotowali się do udziału w targach i z wielkim zaangażowaniem promowali Polskę. Fachową obsługą i zaangażowaniem zyskiwali sympatię zwiedzających i kolegów pracujących na targach.

Krajem partnerskim XXX edycji FESPO były Zjednoczone Emiraty Arabskie. Prezentacja ofert turystycznych połączona jest promocją ofert najlepszych pól golfowych ze świata zorganizowanych w ramach wystawy Golf Messe. Duża część ekspozycji targowej była poświęcona prezentacji ofert, destynacji azjatyckich cieszących się na tutejszym rynku dużą popularnością.

Czytaj więcej

27 maja, 2026

Poznaliśmy wyniki tegorocznej selekcji Przewodnika Michelin. Aż 196 polskich restauracji znalazło się w słynnym czerwonym przewodniku!

Aż 196 restauracji znalazło się w Przewodniku MICHELIN Polska 2026, który po raz pierwszy objął selekcją cały kraj. W tegorocznej edycji wyróżniono 10 restauracji jedną Gwiazdką MICHELIN, a krakowska Bottiglieria 1881 jako jedyna w Polsce utrzymała dwie Gwiazdki. Przyznano także 19 nowych wyróżnień Bib Gourmand. To historyczny moment dla polskiej gastronomii i mocny sygnał, że […]

26 maja, 2026

Zrównoważone destynacje w praktyce. Szkolenie POT w Gdyni

Jak przygotować regiony, miasta i lokalne organizacje turystyczne do certyfikacji zrównoważonych destynacji? To pytanie stało się punktem wyjścia dwudniowego szkolenia „Zrównoważone destynacje w praktyce – w drodze do certyfikacji”, które odbyło się w Gdyni w ramach cyklu realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Uczestnicy pracowali nad tym, jak przekładać zasady zrównoważonego rozwoju na konkretne działania w […]