Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Polska na 10th World Medical Tourism Congress w Los Angeles

Polska na 10th World Medical Tourism Congress w Los Angeles

W Los Angeles,  od 3 do 5 października odbył się światowy kongres turystyki medycznej 10th World Medical Tourism Congress. Jest to największe światowe wydarzenie w branży, które przyciąga ponad 3 tys. uczestników i wystawców.

W Los Angeles,  od 3 do 5 października odbył się światowy kongres turystyki medycznej 10th World Medical Tourism Congress.

Jest to największe światowe wydarzenie w branży, które przyciąga ponad 3 tys. uczestników i wystawców.  Polska reprezentowana była w ramach stoiska narodowego zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną, realizującą projekt promocji krajowych usług prozdrowotnych.

Kongres corocznie przyciąga osoby zainteresowane branżą turystyki medycznej z całego świata min. pośredników medycznych, firmy ubezpieczeniowe, konsultantów, specjalistów z dziedziny marketingu i promocji, lekarzy i szpitale. Polskie przedsiębiorstwa w swojej ofercie zawierały min. chirurgię jednego dnia, ortopedię, leczenie uzależnień, rehabilitację, kardiochirurgię oraz domy spokojnej starości.

Spośród krajów wystawiających się największą obecność zaznaczyły Argentyna, Filipiny i właśnie Polska. Podczas trzeciego dnia konferencji ekspert ds. turystyki medycznej z ramienia POT zaprezentował Polskę w debacie „How to develop and sustain medical tourism destination“. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców.

Czytaj więcej

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]

10 czerwca, 2026

Touroperatorzy z całej Polski odkrywali turystyczne oblicza Podlasia

W połowie maja blisko dwudziestu touroperatorów z całej Polski wyruszyło w intensywną podróż studyjną zorganizowaną przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną, Polską Izbę Turystyki i Polską Organizację Turystyczną. Ich zadanie było proste – poznać Podlasie tak, by później móc pokazać je światu. To były cztery dni, kilkaset kilometrów i niezliczona ilość wrażeń. Podlasie odsłoniło swoje najpiękniejsze […]

2 czerwca, 2026

Polskie destynacje na drodze do certyfikacji. Finał cyklu szkoleń POT w Warszawie

Polskie regiony są już bogatsze o wiedzę dotyczącą turystyki zrównoważonej i procesu certyfikacji. W Warszawie zakończył się cykl czterech szkoleń „Zrównoważone destynacje w praktyce – w drodze do certyfikacji”, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Ostatnie spotkanie dla Makroregionu Centralno-Wschodniego było poświęcone przygotowaniu przedstawicieli województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego do wdrażania zasad zrównoważonej turystyki. Uczestnicy […]