Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Podróże, vlogi i emocje – rozpoczęło się głosowanie internetowe w ramach VIII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów!

Podróże, vlogi i emocje – rozpoczęło się głosowanie internetowe w ramach VIII Turystycznych Mistrzostw Vlogerów!

1170 x 585.png

Piękne widoki, zabytki ukazane w nieszablonowy sposób, lokalne smaki i kreatywni twórcy – to przepis na najfajniejszy konkurs podróżniczy w Polsce. VIII Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów właśnie wchodzą w decydującą fazę. Reprezentanci różnych regionów kraju już pod koniec kwietnia ruszyli w teren, by pokazać Polskę swoimi oczami, a teraz czas, by widzowie zdecydowali, które relacje zasługują na wyróżnienie.

Od 23 maja do 2 czerwca br. każdy może wziąć udział w głosowaniu i pomóc wyłonić najlepszego vloga z podróży po wybranym regionie. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę https://mistrzostwablogerow.polska.travel/glosowanie/, wybrać swojego ulubieńca, a następnie zweryfikować głos poprzez kliknięcie w link otrzymany w mailu potwierdzającym udział w plebiscycie. W zabawie można uczestniczyć tylko raz na 24 godziny.

Niezwykle istotnym elementem Turystycznych Mistrzostw Vlogerów jest głosowanie internautów. Zachęcam do udziału w wyborze najciekawszych relacji przedstawionych przez Uczestników Mistrzostw ponieważ jest to nie tylko dobra zabawa, ale także okazja do odkrywania na nowo najciekawszych zakątków naszego kraju  – mówi Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Warto zauważyć, że Mistrzostwa to nie tylko konkurs, ale możliwość wspaniałej promocji polskich regionów i pokazania ich z nowej perspektywy z dala od utartych szlaków, bliżej natury, lokalnych historii i w duchu zrównoważonego podróżowania – dodaje.

W finale znalazło się szesnaścioro twórców wybranych przez Kapitułę powołaną przez POT, w której skład wchodzą: Jacek Janowski (Polska Organizacja Turystyczna), Wojciech Norkowski (Polska Organizacja Turystyczna), Jakub Feiga (Dolnośląska Organizacja Turystyczna), Marcin Nowak (współautor bloga i kanału YouTube „Wędrowne Motyle”), Agnieszka Franus (National Geographic), Michał Cessanis (National Geographic Traveler), Agnieszka Wasztyl (dziennikarka podróżnicza) i Dawid Mikoś (autor bloga podróżniczego „Masa Perłowa”).

Każdy z uczestników przygotował dwa filmy o przydzielonym regionie, które można oglądać na ich kanałach YouTube i mediach społecznościowych. Kto wygra? O tym zdecydują głosy internautów (25%), zasięgi wygenerowane przez vlogerów (25%) oraz ocena Kapituły (50%).

Wyniki głosowania poznamy 3 czerwca, a wielki finał – już 17 czerwca br.!

Poniżej nazwy kanałów YouTube z przypisanymi ich twórcom województwami:  

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE: AHOJ! Przygodo

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE: Polskie szlaki

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE: Slow Travel Polska

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE: Razem w POLSKĘ!

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE: Gdzie Los Poniesie

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: Jacek Ciszak

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE: O koło roweru

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE: zLukaszem.pl

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE: Tanie podróżoVanie

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE: Mamba on Bike

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE: Stary ziomek i morze

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE: Poznaje kraje

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE: Aktywni w podróży

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE: NaBiwaku.eu

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE Travelovcy

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE Endless Travel

 

 

Czytaj więcej

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]