Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Kampania rowerowa w belgijskich kurortach nadmorskich

Kampania rowerowa w belgijskich kurortach nadmorskich

Autobus z reklamą POT

Od sierpnia do połowy września po belgijskim wybrzeżu kursują autobusy z reklamą oferty turystyki rowerowej w Polsce. Celem kampanii jest zróżnicowanie wizerunku Polski zazwyczaj kojarzonej w Belgii z dziedzictwem kulturowym i historycznym.

Autobus z reklamą POT

Podobnie jak w Holandii, turystyka rowerowa ma w Belgii ogromny potencjał. Ten niewielki kraj, rozmiarami porównywalny z Wielkopolską, posiada aż 14 500 kilometrów tras rowerowych a prawie połowa mieszkańców regularnie jeździ na rowerze. Turystyka rowerowa zyskała dodatkowo na znaczeniu po pandemii, gdy wiele osób zainteresowało się rowerem, jako bezpiecznym środkiem transportu, ciekawym i dostępnym zajęciem w czasie wolnym. Część osób polubiło tę formę spędzania czasu, szczególnie że idealnie wpisuje się ona w modne trendy turystyki zrównoważonej.

Wybór tematyki rowerowej jest też efektem konsekwencji w komunikacji Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli, który od kilku lat zintensyfikował działania zmierzające do promocji polskich szlaków rowerowych, takich jak Green Velo czy Velo Małopolska.

Kampania POT obejmuje swym zasięgiem najważniejsze nadmorskie kurorty, dzięki czemu przekaz promocyjny dociera nie tylko do kochających rowery Flamandów, ale także do francuskojęzycznych mieszkańców z Walonii oraz licznych turystów zagranicznych tłumnie przebywających nad Morze Północne w sezonie letnim.

Liczące zaledwie 65 kilometrów wybrzeże jest ulubioną destynacją Belgów. Rocznie przybywa tu 17 milionów turystów jednodniowych a w samym sezonie letnim – aż 6 milionów turystów. Autobusy z wizualizacją POT kursować będą przez sześć tygodni na liniach obsługujących najważniejsze nadmorskie miasteczka – słynną i gwarną Ostendę oraz eleganckie i prestiżowe Knokke i La Panne.

Czytaj więcej

15 czerwca, 2026

Halló Gdańsk w Reykjavíku. Port Lotniczy Gdańsk oraz Pomorze promują nowe połączenie z Islandią

Ponad 50 przedstawicieli islandzkiej branży turystycznej, touroperatorów i biur podróży uczestniczyło w wydarzeniu „Halló Gdańsk”, które 3 czerwca 2026 roku odbyło się w siedzibie linii lotniczej Icelandair w Reykjavíku. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z uruchomieniem przez islandzkiego przewoźnika nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego między Gdańskiem a Reykjavíkiem, które wystartuje we wrześniu 2026 roku.Wydarzenie było wspólną […]

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]