Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Jesienna Warszawa oczarowała branżę z Beneluksu

Jesienna Warszawa oczarowała branżę z Beneluksu

maftripnowy.jpg

W październiku Warszawa gościła przedstawicieli belgijskiej i niderlandzkiej branży turystycznej, wyspecjalizowanej w podróżach zorganizowanych oraz w turystyce biznesowej, podróżach motywacyjnych i organizacji wydarzeń. Zorganizowane zostały dwie wizyty – jedna dla agentów i touroperatorów francuskojęzycznych z Belgii, druga – dla przedstawicieli branży z Holandii i z niderlandzkojęzycznej części Belgii. Wyjazdy zrealizowały Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej w Brukseli i Amsterdamie, we współpracy z PLL LOT oraz Warszawską Organizacją Turystyczną.

Łącznie siedemnastu uczestników wzięło udział w bardzo intensywnych, dwudniowych podróżach studyjnych. Program, opracowany tak, by w krótkim czasie zaprezentować różnorodne oblicze stolicy, obejmował zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu w Wilanowie, warszawskiej Starówki i Królewskich Łazienek. Nie zabrakło również akcentów muzycznych – goście uczestniczyli w koncercie Chopinowskim, który w roku Konkursu Chopinowskiego nabrał szczególnego znaczenia i wywołał wśród uczestników wiele emocji. Duże wrażenie zrobiła także nowa atrakcja stolicy – Highline Warsaw – prezentująca wspaniałą panoramę oraz nowoczesne, dynamiczne oblicze miasta.

Mimo że podczas wizyty momentami padał deszcz, uczestnicy ani przez chwilę nie tracili entuzjazmu. Program był tak interesujący, a posiłki w doskonałych warszawskich restauracjach zapewniały tyle komfortu i relaksu, że nikt nie zwracał uwagi na kaprysy pogody. Jesienią polska kuchnia zachwyca bogactwem smaków, a goście z Beneluksu mieli okazję poznać kulinarne tradycje Warszawy podczas posiłków w renomowanych restauracjach U Fukiera i U Wieniawy.

Komfortowy pobyt zapewniły im prestiżowy hotel Sheraton Grand Warsaw oraz niedawno otwarty, doskonale zlokalizowany hotel PURO Stare Miasto, łączący nowoczesny design z relaksacyjnym klimatem.

We współpracy z ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli zorganizowaliśmy dwa wyjazdy studyjne do Warszawy dla łącznie 17 przedstawicieli branży. Celem wizyt była promocja połączeń Amsterdam–Warszawa i Bruksela–Warszawa, kluczowych dla siatki LOT-u, który obsługuje te trasy cztery razy dziennie. Uczestnicy bardzo wysoko ocenili zarówno produkt LOT-u, jak i Warszawę jako atrakcyjną destynację. Organizacja pobytu ze strony zagranicznych ośrodków POT była na najwyższym poziomie! – podsumował wizyty Marcin van Gijlswijk, Regionalny Dyrektor PLL LOT w Beneluksie.

Celem wizyty było nie tylko zaprezentowanie oferty miasta w zakresie turystyki grupowej i biznesowej lecz także budowanie wizerunku Warszawy jako nowoczesnej, inspirującej i pełnej energii destynacji, idealnej do organizacji wydarzeń i podróży firmowych. Entuzjastyczna ocena podróży studyjnych przez uczestników pozwala patrzeć z optymizmem na dalszy wzrost liczby tego rodzaju przyjazdów do Warszawy z Niderlandów i Belgii.

 

Czytaj więcej

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]