Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Holenderska branża z wizytą w Krakowie i Małopolsce

Holenderska branża z wizytą w Krakowie i Małopolsce

holendrzy_krk_malopolska2023wrzesien.jpg

We wrześniu 16-osobowa grupa pracowników holenderskiego touroperatora De Jong Intra oraz agentów podróży odwiedziła Kraków i Małopolskę. Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną, Urzędem Miasta Krakowa oraz touroperatorem De Jong Intra, zaoferowały holenderskiej branży ciekawy program zwiedzania obejmujący zapoznanie się z największymi atrakcjami miasta, wycieczkę rowerową a nawet warsztaty lepienia pierogów! W regionie zwiedzono Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Muzeum Soli w Wieliczce.

Kraków zrobił na uczestnikach ogromne wrażenie. Dla niemal wszystkich była to pierwsza wizyta w stolicy Małopolski. Pomimo wrześniowego terminu, miasto zaprezentowało się w konwencji letniej, zwiedzaniu towarzyszyła piękna pogoda, uczestnicy zachwyceni byli zrelaksowaną atmosferą, kawiarnianymi ogródkami i pięknem naszych zabytków. Niemałą rolę miało tu także zwiedzanie żydowskiego Kazimierza, zakończone kolacją i koncertem muzyki klezmer.

Jak to Holendrzy, uczestnicy z przyjemnością wsiedli na rowery firmy MijnKrakauTours, aby wspólnie odkrywać zabytki miasta, co przekonało ich, że także tutaj można oddawać się ich ulubionej aktywności. Zauważono przy okazji, jak wiele terenów zielonych ma Kraków. Spotkanie z Damą z Łasiczką Leonarda da Vinci, bez tłumów i kolejek, w czarujących wnętrzach odnowionego Muzeum Książąt Czartoryskich utwierdziło ich w przekonaniu, że także na polu europejskiego dziedzictwa kulturowego miasto ma turystom wiele do zaoferowania.

Nie mniejsze zachwyty wzbudziła polska kuchnia i wysoki standard produktów. Zwrócono uwagę na korzystny dla zagranicznych turystów stosunek jakości do ceny. Zwiedzanie Muzeum Auschwitz oraz Wieliczki przekonało uczestników, że poza udanym city trip, mogą oferować klientom także niezwykle ciekawe wycieczki w pobliżu Krakowa, z których wyniosą niezapomniane wrażenia i emocje.

Była to pierwsza duża podróż branżowa z Holandii do Polski po okresie pandemii, mająca duże znaczenie także w obliczu konfliktu rozgrywającego się za naszą wschodnią granicą. Uczestnicy mieli okazję naocznie się przekonać, że ani sam konflikt ani liczba uchodźców nie mają znaczącego wpływu na turystyczne zwiedzanie Polski i mogą oferować wakacje w Polsce swoim klientom bez obawy o niższą jakość usług czy niższe poczucie bezpieczeństwa.

Touroperator De Jong Intra podjął już decyzję o intensywnej promocji wyjazdów typu city trip do Krakowa oraz w 2024 roku zamierza powrócić z ofertą podróży objazdowych po Polsce autokarami, co jest bardzo dobrą wiadomością także dla szeroko rozumianej polskiej branży turystycznej.

Czytaj więcej

15 czerwca, 2026

Halló Gdańsk w Reykjavíku. Port Lotniczy Gdańsk oraz Pomorze promują nowe połączenie z Islandią

Ponad 50 przedstawicieli islandzkiej branży turystycznej, touroperatorów i biur podróży uczestniczyło w wydarzeniu „Halló Gdańsk”, które 3 czerwca 2026 roku odbyło się w siedzibie linii lotniczej Icelandair w Reykjavíku. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z uruchomieniem przez islandzkiego przewoźnika nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego między Gdańskiem a Reykjavíkiem, które wystartuje we wrześniu 2026 roku.Wydarzenie było wspólną […]

12 czerwca, 2026

Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”

Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłaszają nabór zgłoszeń do V edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”. Jest to ogólnopolska inicjatywa skierowana do absolwentów wyższych uczelni, którzy w swoich pracach magisterskich skupili się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą turystyką, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Honorowy Patronat nad […]

12 czerwca, 2026

Biało-czerwone Chicago. Polska na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic świata

W poprzednią, niedzielę, 7 czerwca reprezentacyjna Michigan Avenue w Chicago na kilka godzin przybrała biało-czerwone barwy. Wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez ZOPOT w Chicago, które wsparło Tomasza Sobanię – polskiego biegacza ekstremalnego realizującego jedno z najbardziej ambitnych wyzwań biegowych ostatnich lat. Sobania podjął się przebiegnięcia 50 maratonów w 50 stanach przez 50 kolejnych […]