Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Gala Nagrody Prasowej ADUTEI dla włoskich dziennikarzy turystycznych w Mediolanie

Gala Nagrody Prasowej ADUTEI dla włoskich dziennikarzy turystycznych w Mediolanie

rzym.jpg

25 września, w prestiżowej sali w Palazzo Reale w Mediolanie, odbyła się gala przyznawania corocznej Nagrody Prasowej ADUTEI dla dziennikarzy i blogerów turystycznych. Przyznano nagrody w różnych kategoriach: radio, TV, internet, czasopisma, dzienniki, czasopisma branżowe oraz blog. W tym roku niekwestionowanym zwycięzcą była Irlandia, która wygrała w aż trzech kategoriach.

rzym.jpg

Takie wydarzenia są okazją do zapoznania się z najlepszymi dziennikarzami turystycznymi, z redakcjami różnych mediów i z tendencjami w promocji turystycznej za pomocą mediów tradycyjnych i elektronicznych.  ADUTEI ma już skonsolidowaną markę na rynku włoskim, w związku z czym przyzanawanie nagród pobudza dziennikarzy do jak najciekawszego i profesjonalnego opowiadania o wybranych destynacjach turystycznych.

Dziennikarze, którzy pisali artykuły lub realizowali programy telewizyjne na temat Polski w wyniku podróży studyjnych przez nas organizowanych w ubieglych latach, niejednokrotnie byli laureatami takich nagród.

ADUTEI jest stowarzyszeniem delegatów zagranicznych organizacji turystycznych na terenie Włoch, Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie jest jego członkiem.

Oprócz nagrody prasowej, ADUTEI organizuje workshopy dla dziennikarzy, przynajmniej dwa razy w roku, oraz – od tego roku, po raz pierwszy od wielu lat – dla tour operatorów i agentów podróży. W ten sposób stowarzyszenie pomaga zrzeszonym członkom w dotarciu do różnych kanałów promocji i do różnych typów turysty – indywidualnego i grup zorganizowanych. Ze strony ZOPOT w imprezie udział wzięła Barbara Minczewa.

Czytaj więcej

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]

10 czerwca, 2026

Touroperatorzy z całej Polski odkrywali turystyczne oblicza Podlasia

W połowie maja blisko dwudziestu touroperatorów z całej Polski wyruszyło w intensywną podróż studyjną zorganizowaną przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną, Polską Izbę Turystyki i Polską Organizację Turystyczną. Ich zadanie było proste – poznać Podlasie tak, by później móc pokazać je światu. To były cztery dni, kilkaset kilometrów i niezliczona ilość wrażeń. Podlasie odsłoniło swoje najpiękniejsze […]

2 czerwca, 2026

Polskie destynacje na drodze do certyfikacji. Finał cyklu szkoleń POT w Warszawie

Polskie regiony są już bogatsze o wiedzę dotyczącą turystyki zrównoważonej i procesu certyfikacji. W Warszawie zakończył się cykl czterech szkoleń „Zrównoważone destynacje w praktyce – w drodze do certyfikacji”, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Ostatnie spotkanie dla Makroregionu Centralno-Wschodniego było poświęcone przygotowaniu przedstawicieli województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego do wdrażania zasad zrównoważonej turystyki. Uczestnicy […]