Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Festiwalu Śląskie Smaki

Festiwalu Śląskie Smaki

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, najbardziej oczekiwany, najliczniej odwiedzany i najczęściej rekomendowany regionalny festyn kulinarny. 12 edycja Festiwalu Śląskie Smaki w tym roku organizowana jest w kompleksie Pałacowo Parkowym w Koszęcinie. Do udziału zapraszają Śląska Organizacja Turystyczna oraz tegoroczny współorganizator Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Dwunasta edycja festiwalu zostanie zapamiętana jako najlepsze połączenie dwóch niepowtarzalnych cech, lub mówiąc językiem gastronomi – specjalności regionu śląskiego. Umiejętnie popularyzowanych przez ŚOT regionalnych kulinariów z najwyższych lotów artystycznymi dokonaniami scenicznymi zespołu „Śląsk”. Wyjątkowość Festiwalu Śląskie Smaki, która warta jest docenienia, polega na tym, że nie jest on po prostu kolejnym festynem, którego atrakcją są po prostu stoiska z żywnością. Powodzenie tej wyjątkowej śląskiej imprezy wynika z właściwie rozumianej i realizowanej przez ŚOT misji podtrzymywania kulturowych tradycji, która stanowiła inspirację do utworzenia Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki, laureata polskiej edycji konkursu Komisji Europejskiej „EDEN – Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne”.

Cały artykuł w Aktualnościach Turystycznych

Czytaj więcej

2 czerwca, 2026

Polskie destynacje na drodze do certyfikacji. Finał cyklu szkoleń POT w Warszawie

Polskie regiony są już bogatsze o wiedzę dotyczącą turystyki zrównoważonej i procesu certyfikacji. W Warszawie zakończył się cykl czterech szkoleń „Zrównoważone destynacje w praktyce – w drodze do certyfikacji”, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Ostatnie spotkanie dla Makroregionu Centralno-Wschodniego było poświęcone przygotowaniu przedstawicieli województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego do wdrażania zasad zrównoważonej turystyki. Uczestnicy […]

27 maja, 2026

Poznaliśmy wyniki tegorocznej selekcji Przewodnika Michelin. Aż 196 polskich restauracji znalazło się w słynnym czerwonym przewodniku!

Aż 196 restauracji znalazło się w Przewodniku MICHELIN Polska 2026, który po raz pierwszy objął selekcją cały kraj. W tegorocznej edycji wyróżniono 10 restauracji jedną Gwiazdką MICHELIN, a krakowska Bottiglieria 1881 jako jedyna w Polsce utrzymała dwie Gwiazdki. Przyznano także 19 nowych wyróżnień Bib Gourmand. To historyczny moment dla polskiej gastronomii i mocny sygnał, że […]