Strona główna » Aktualnosci » Ekipa Apple TV realizowała polski odcinek programu „Guy in the Sky”

Ekipa Apple TV realizowała polski odcinek programu „Guy in the Sky”

Ekipa Apple TV w Polsce

Paris Norris, gospodarz programu „Guy in the Sky” wraz z ekipą filmową gościli w naszym kraju na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Efektem wizyty będzie 40-minutowy odcinek ukazujący ekstremalne i oryginalne atrakcje turystyczne Pomorza, Śląska i Małopolski.

Ekipa Apple TV w Polsce

Na początku maja do Polski przyjechała ze Stanów Zjednoczonych ekipa telewizyjna programu „Guy in the Sky” emitowanego w Apple TV i Amazon Prime wraz z prowadzącym Parisem Norrisem. Podczas 10-dniowej podróży goście z USA odwiedzili województwa: pomorskie, śląskie i małopolskie, gdzie realizowali materiały do odcinka show poświęconego atrakcjom naszego kraju.

Efektem tej podróży będzie 40 minutowy film przedstawiający ekstremalne aktywności oraz oryginalne produkty turystyczne w Polsce. Podczas wizyty ekipa filmowa nurkowała w kamieniołomie Gródek w Jaworznie, przemierzała dawne chodniki kopalni węgla Guido w Zabrzu czy wspinała się na skały w Dolinie Będkowskiej. Nie zabrakło także atrakcji powietrznych, takich jak loty balonem czy paralotnią. W Sopocie zaś goście z USA zostali przyjęci w restauracji „Fisherman”, w której pokaz kulinarny przygotował dla nich szef kuchni Rafał Koziorzemski.

Emisja odcinka o Polsce w Apple TV i Amazon Prime to szansa na dotarcie do nowej grupy amerykańskich turystów zainteresowanych podróżami o charakterze przygodowym. Paris  Norriss jest znaną na rynku USA osobowością telewizyjną, entuzjastą przygód na świeżym powietrzu oraz gospodarzem programów podróżniczych „Guy in Dubai” i „Guy in the Sky”, w których główną rolę odgrywają: nurkowanie, loty paralotnią oraz szybka jazda. Do tej pory jego programy na Apple TV, Amazon Prime, OSN i w pokładowych systemach rozrywki w liniach lotniczych takich jak Emirates i British Airways ogląda ponad 15 milionów widzów rocznie.

Podróż została zrealizowana we współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną, Małopolską Organizacją Turystyczną i Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Czytaj więcej

23 czerwca, 2026

Polacy stawiają na wakacje w kraju. Morze wciąż numerem jeden, ale coraz więcej osób wybiera góry i city breaki

Wakacje startują już za kilka dni, a Polacy mają coraz bardziej sprecyzowane plany urlopowe. Aż 58 proc. Polaków planujących letni urlop zamierza spędzić go w Polsce. Choć najpopularniejszym kierunkiem pozostaje wybrzeże Bałtyku, rośnie także zainteresowanie wyjazdami w góry, do miast oraz zwiedzaniem atrakcji kulturowych i historycznych. Takie wnioski płyną z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie […]

22 czerwca, 2026

Zamki, legendy i nieoczywiste trasy. Polska Organizacja Turystyczna zainaugurowała kolejną edycję podróży studyjnych

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła trzecią edycję podróży studyjnych dla twórców internetowych. To projekt, który łączy nowoczesną komunikację z promocją najciekawszych miejsc w Polsce i pokazuje, że krajowe podróże mogą zaskakiwać, inspirować i prowadzić daleko poza oczywiste szlaki. Inaugurujący wyjazd odbył się pod hasłem „Zamki południowej Polski – alternatywne zwiedzanie”. W dniach 25-28 maja influencerzy ze […]