Wyniki wyszukiwania:
Ikona kontaktu
Strona główna » Aktualnosci » Ambasador Polski – Żaglowiec STS „Pogoria” powrócił do Gdyni

Ambasador Polski – Żaglowiec STS „Pogoria” powrócił do Gdyni

pogoria-polska-organizacja-turystyczna.jpg

Ambasador Polski – Żaglowiec STS „Pogoria” powrócił do Gdyni. Z tej okazji 18 sierpnia w Marinie Yacht Park odbyła się konferencja prasowa przy legendarnej jednostce.

Podczas spotkania głos zabrali:  Bogusław Witkowski –  Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marta Chełkowska- Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu UMWP i Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Tomasz Chamera – Wiceprezydent World Sailing, Katarzyna Domańska – Kapitan STS Pogoria oraz młodzi żeglarze: Jagoda, Jaśmina, Zosia i Janek.

Konferencję poprowadziła Jolanta Grus – Kierownik Biura Prasowego POT. Podczas konferencji omówiono, jak STS Pogoria promuje Polskę na Morzu Śródziemnym i podczas międzynarodowych regat The Tall Ships Races, podkreślając jednocześnie zasługi młodych załogantów dla sukcesu projektu. Zwrócono też uwagę na konieczność promowania edukacji morskiej wśród młodzieży i zaznaczono świetne wyniki żaglowca, biorąc pod uwagę liczbę osób odwiedzających statek w poszczególnych portach, zainteresowanych Polską i jej atrakcjami turystycznymi.

„Pogoria” tylko raz do roku przybywa do Gdyni (swojego portu macierzystego) z Morza Śródziemnego, gdzie realizuje program wychowania morskiego młodzieży, promując jednocześnie Polskę.

Przypomnijmy, że STS „Pogoria” to pierwszy w historii całkowicie zaprojektowany  i zbudowany w Polsce żaglowiec szkoleniowy, który od 45 już lat prezentuje dumnie polską banderę na morzach i oceanach świata. Obecnie wyposażona jest w żagle z logo Polskiej Organizacji Turystycznej.

DSC_2771.JPG

DSC_2775.JPG

DSC_2796.JPG

DSC_2869.JPG

DSC_2915.JPG

DSC_2894.JPG

DSC_2947.JPG

Czytaj więcej

10 czerwca, 2026

Zrobiliśmy to! Promocja Polski na srebrnym ekranie belgijskich kinopleksów

W maju br. aż 500 tysięcy kinomanów obejrzało spot promujący Polskę podczas wszystkich seansów we wszystkich kinopleksach sieci Kinepolis. Materiał został zrealizowany w ramach wspólnej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej i Kinepolis – największej sieci kin w Belgii. Partnerami projektu są PLL LOT oraz restauracja Gdański Bowke i hotel Hilton Gdańsk. Działaniu towarzyszyła promocja klubu kinomanów […]

10 czerwca, 2026

Touroperatorzy z całej Polski odkrywali turystyczne oblicza Podlasia

W połowie maja blisko dwudziestu touroperatorów z całej Polski wyruszyło w intensywną podróż studyjną zorganizowaną przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną, Polską Izbę Turystyki i Polską Organizację Turystyczną. Ich zadanie było proste – poznać Podlasie tak, by później móc pokazać je światu. To były cztery dni, kilkaset kilometrów i niezliczona ilość wrażeń. Podlasie odsłoniło swoje najpiękniejsze […]

2 czerwca, 2026

Polskie destynacje na drodze do certyfikacji. Finał cyklu szkoleń POT w Warszawie

Polskie regiony są już bogatsze o wiedzę dotyczącą turystyki zrównoważonej i procesu certyfikacji. W Warszawie zakończył się cykl czterech szkoleń „Zrównoważone destynacje w praktyce – w drodze do certyfikacji”, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Ostatnie spotkanie dla Makroregionu Centralno-Wschodniego było poświęcone przygotowaniu przedstawicieli województw lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego do wdrażania zasad zrównoważonej turystyki. Uczestnicy […]