en
en
Kontakt

Zaproszenie na konferencję Spotlight on Poland 2023 w Krakowie

Druga edycja międzynarodowego wydarzenia Spotlight on Poland z tematem ‘Let’s gather experience challenge and develop together’ rozpocznie się na początku października. Tym razem przedstawiciele polskiej branży MICE i zagraniczni hosted buyers spotykają się w Krakowie, Małopolsce i na Śląsku.

Spotlight on Poland 2023

Spotlight on Poland

Spotlight on Poland to cykliczny projekt, mający za zadanie promocję produktów i ofert turystycznych regionów oraz aktywizację środowisk turystycznych.

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w roku 2022 w Łodzi i Warszawie, wzięło w niej udział 50 osób, w tym 15 hosted buyers z krajów Europy i Ameryki Północnej. Poniżej znajduje się relacja ze Spotlight on Poland w 2022 roku.

Kolejna edycja Spotlight on Poland odbędzie się w terminie 4-8 października. Wzorem ubiegłego roku, do Polski zaproszona została grupa zagranicznych uczestników.

- Druga edycja projektu Spotlight on Poland ponownie stwarza możliwość zaprezentowania walorów turystycznych regionów oraz aktywizację środowisk turystycznych. W tegorocznej edycji, której motto brzmi: „Doświadczajmy, stawiajmy wyzwania i rozwijajmy się razem”, stawiamy sobie za cel, by zaproszeni zagraniczni uczestnicy oraz polscy przedstawiciele sektora turystyki oraz przemysłu spotkań wspólnie doświadczali i inspirowali się do rozwoju oraz podnoszenia atrakcyjności ofert turystycznych kraju - powiedziała Paula Fanderowska, Prezeska Zarządu SKKP.

Cele jakie przed sobą stawiają organizatorzy, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce wraz z Polską Organizacją Turystyczną Poland Convention Bureau, obejmują wspieranie rozwoju turystyki w Polsce poprzez identyfikację najlepszych praktyk i pomysłów dla rozwoju sektora, ustanowienie dialogu między przedstawicielami sektora turystyki z Polski i zagranicy w celu identyfikacji i rozwiązania problemów występujących na rynku turystycznym oraz nawiązania partnerstw. To również promocja Polski jako atrakcyjnego celu turystycznego i zwiększenie liczby turystów odwiedzających Polskę.

- Projekt jest kierowany do przedsiębiorców reprezentujących sektor turystyczny, hosted buyers, touroperatorów, PCO, agencji incentive travel, organizatorów wydarzeń i eventów, przedstawicieli obiektów konferencyjnych, targowych i eventowych. Tym razem zapraszamy hosted buyers i branżę do Krakowa, do regionu Małopolski oraz na Śląsk. Projekt realizowany jest dzięki współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Jego realizację wspiera liczne grono Partnerów - dodała Anna Jędrocha, Wiceprezes SKKP.

Program wydarzenia #SpotlightOnPoland 2023

Konferencja w Krakowie 5 paździenika

Na Spotlight on Poland składają się międzynarodowa konferencja dla turystyki przyjazdowej i biznesowej 5 października. W tym roku podczas wydarzenia w hotelu Stradom House Autograph Collection w Krakowie poruszone zostaną zagadnienia:

  • Doświadczmy Kultury i Tradycji: dziedzictwo, kuchnia, tradycje, rzemiosło, enoturystyka
  • Rzućmy wyzwanie DEI & zrównoważonemu rozwojowi: Czy zrównoważony event musi być drogi? Co robimy w kierunku DEI, turystyka bez barier, aktywne oznacza zdrowe
  • Rozwijajmy się poprzez innowacje i technologie: Najnowsze trendy technologiczne, innowacyjne sposoby współpracy, Kraków Network Future Lab

Dzień zostanie zakończony wspólną kolacją. Liczba miejsc na część konferencyjną wraz z kolacją integracyjną jest limitowana.

Post toury dla hosted buyers w Małopolsce i na Śląsku 6-8 października

Kolejne dni to post toury dla hosted buyers, podczas których goście odwiedzą atrakcje turystyczne oraz miejsca do organizacji wydarzeń w Małopolsce i na Śląsku.

- Spotlight on Poland to jeden z głównych projektów branżowego wsparcia Poland Convention Bureau POT w 2023, realizowanego w celu wzmocnienia biznesowego ruchu przyjazdowego z zagranicy. To unikatowa forma połączenia butikowej konferencji dedykowanej produktom i trendom, networkingu, dialogu partnerskiego z wizytą studyjną, która odkrywa przed zagranicznymi organizatorami spotkań i wydarzeń potencjał biznesowy dwóch regionów. Projekt poprzedzony jest długimi przygotowaniami zarówno merytorycznymi, jak i logistycznymi. Cieszy nas bardzo współpraca z wieloma partnerami. Pokazujemy w ten sposób dojrzałość oraz siłę naszej branży. Mam nadzieję, że kolejna edycja okaże się sukcesem i przyniesie założone rezultaty - powiedziała Aneta Książek, kierownik Poland Convention Bureau.

Rejestracja

Rejestracja uczestnków konferencji w Krakowie jest możliwa poprzez formularz na stronie www.spotlightonpoland/rejestracja. Tylko osoby zarejestrowane będą mogły wziąć udział w wydarzeniu 5 października dlatego zachęcamy do jak najszybszego dokonania rezerwacji.

Spotlight on Poland 2023 polandcvb

O projekcie

Projekt realizowany jest dzięki współpracy SKKP z Polską Organizacją Turystyczną oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerami projektu są: PLL LOT, RPSiW Tugether, Silesia Convention Bureau (Śląska Organizacja Turystyczna), Polska Izba Przemysłu Targowej, Polska Izba Turystyki, Energylandia, Kraków5020, ICE Kraków Congress Centre i Kraków Story. Dodatkowe informacje o projekcie znajdują się na stronie www.spotlightonpoland.pl

Relacja ze Spotlight on Poland 2022 na naszej stronie.

#PolandCVB #SpotlightOnPoland

Do góry