en
en
Kontakt

Wraca możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw

Od 6 czerwca zostaje przywrócona możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15 m kwadratowy. Zwiększa się również limit osób na imprezach i zgromadzeniach do 150 osób (do tej pory wynosił 50 osób).

od 6 czerwca_1170.jpg

Najważniejsza zmiana w obostrzeniach, które przedstawił minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej dotyczy imprez i zgromadzeń z nowym limitem osób: „Przywracamy możliwość prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw - z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń, eventów w obiektach zamkniętych, gdzie jedna osoba przypada na 15 m kwadratowych.”

Wśród zmian wprowadzanych od 6 czerwca znajdują się:

  • możliwość organizacji targów, konferencji i wystaw (1 osoba na 15 m kwadratowy)
  • zwiększenie limitu osób na imprezach i zgromadzeniach do 150 osób (do tej pory wynosił 50 osób)
  • 75 proc. obłożenia transportu zbiorowego (z obowiązkiem zakrywania ust i nosa)
  • otwarcie sal zabaw dla dzieci (1 osoba na 15 m kwadratowy)

Do każdego wprowadzonego dotąd limitu nie są wliczane osoby zaszczepione.

- „Organizator imprezy będzie zobowiązany do sprawdzenia, czy ktoś jest zaszczepiony i nie wlicza się do limitu. Uczestnik imprezy będzie zobowiązany do udowodnienia, że jest zaszczepiony. Po 10 czerwca planujemy powszechne udostępnienie aplikacji, która będzie czytnikiem, pozwalającym bezpośrednio odczytać potwierdzenie szczepienia" - wyjaśnił Adam Niedzielski.

Obostrzenia, o których mówił szef resortu zdrowia, mają obowiązywać od 6 czerwca do 25 czerwca. Minister zdrowia zapowiedział, że docelowy model reżimu sanitarnego, który ma obowiązywać od 26 czerwca do 31 sierpnia, zostanie przedstawiony w przyszłym tygodniu.

Do góry