en
en
Kontakt

Prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk prezydentem międzynarodowego towarzystwa naukowego

Prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, Przewodniczący Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich, na co dzień związany z Politechniką Śląska (Prorektor ds. Nauki i Rozwoju) został prezydentem International Institute of Acoustics and Vibration – międzynarodowego towarzystwa naukowego o 30-letniej tradycji.

IIAV_MP_1170.jpg

Od 2016 roku Prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk pełni funkcję przewodniczącego Programu Ambasadorów Kongresów Polskich (w 2020 rozpoczął II kadencję), w 2010 – otrzymał tytuł Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich – programu służącego promowaniu Polski jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji i udzielaniu efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do naszego kraju przez Polaków działających w strukturach organizacji międzynarodowych. Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowane wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową - Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce.

Z International Institute of Acoustics and Vibration (IIAV) Prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk związany jest 1997 roku. W latach 2012-2014 pełnił już funkcję prezydenta towarzystwa. Jest pierwszą osobą, która objęła tę funkcję po raz drugi. Przez 8 lat pełnił w nim również funkcję wiceprezydenta.

IIAV działa w ponad 50 krajach. Jego siedzibą jest miasto Auburn w USA. Skupia naukowców, inżynierów, konsultantów, producentów specjalistycznej aparatury i oprogramowania. Współpracuje z około 50 krajowymi lub regionalnymi towarzystwami i organizacjami naukowymi z całego świata. Między innymi wydaje ono czasopismo naukowe z listy JCR oraz prowadzi działalność ekspercką i stypendialną.

IIAV organizuje ogólnoświatowe kongresy naukowe, w których corocznie uczestniczy od 800 do 1200 uczestników z ponad 70 krajów. Prof. dr hab. inż. Pawełczyk był osobiście zaangażowany w organizowanie kongresów w Krakowie, Kairze, Rio de Janeiro, Wilnie, Bangkoku, Pekinie, Florencji, Atenach, Londynie, Hiroshimie i Montrealu. Obecnie przygotowuje kongresy w Pradze i Singapurze.

Serdecznie gratulujemy!

Do góry