en
en

Polska partnerem SITE Incentive Summit Europe (ISE)

W dniach 25-28 kwietnia 2019 w Verbier w Szwajcarii odbyło się premierowe w Europie wydarzenie stowarzyszenia Society for Incentive Travel Excellence (SITE) – SITE Incentive Summit Europe (ISE), które skupiło grupę ponad 60 profesjonalistów przemysłu spotkań z 16 krajów świata: organizatorów, ekspertów i zleceniodawców spotkań oraz wydarzeń firmowych. Polska Organizacja Turystyczna wraz z Poland Convention Bureau była jednym z partnerów wydarzenia.

site summit.jpg

Podstawowym celem stowarzyszenia SITE jest działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju i propagowania podróży incentive, jako efektywnego narzędzia marketingowego wspierającego sprzedaż i rozwijającego motywację. Równoległym celem jest podnoszenie standardów etyki biznesowej i pracy zawodowej w tej dziedzinie. Organizacja obecnie liczy 28 oddziałów na całym świecie i ma ponad 2200 członków z 90 krajów reprezentujących różne obszary branży incentive travel.

Polskich organizatorów i zleceniodawców w Verbier reprezentowali przedstawiciele czołowych agencji incentive: Mikołaj Jeżak, partner zarządzający, członek zarządu InDreams oraz Cezary Wilemajtys, założyciel i prezes agencji United Partners, prezes Site Poland. Natomiast Polska Organizacja Turystyczna była reprezentowana przez Anetę Książek, kierownika Poland Convention Bureau POT.

Program kameralnego spotkania SITE ISE połączył nowy, interaktywny model edukacji osobistej i zawodowej z możliwością nawiązania kontaktów biznesowych a także odkrywaniem atrakcji Alp Szwajcarskich, takich jak warsztaty i degustacje produktów regionalnych czy aktywności na świeżym powietrzu.

- Zależy nam na promocji Polski jako kraju atrakcyjnego do organizacji wyjazdów incentive, a polskiego rynku jako silnego, dobrze zorganizowanego i innowacyjnego. Ten cel podziela również polski oddział stowarzyszania Site, które od zeszłego roku wdraża koncepcje PITCH (Polish Incentive Travel Central Hub), przedstawiającą Polskę jako lidera branży incentive travel w Europie Centralnej, stąd też nasze wsparcie i udział w SITE ISE – powiedziała Aneta Książek

Dwudniową sesję edukacyjną przeprowadził Edouard Getaz, reżyser i producent filmowy, prezes firmy i pomysłodawca koncepcji InsideRisk's High-Stakes Leadership in Action, która jest unikalnym podejściem do nauki opartym na doświadczeniu, wywołującym dogłębną refleksję na temat naszego przywództwa i budowania zaufania.

Opierając się na prawdziwej historii szwajcarskiego dyrektora J.P. Mottu, który w 1988 r. był odpowiedzialny za uratowanie młodej inżynier porwanej przez kolumbijskich rebeliantów, program wciąga uczestników w rzeczywiste negocjacje, które były utrzymywane w tajemnicy przez ponad 25 lat.

Poprzez interaktywne doświadczenie obejmujące film, multimedia, moderację na żywo oraz prowokacyjne ćwiczenia grupowe prowadzone przez wyszkolonego eksperta w dziedzinie psychologii biznesu i dynamiki grupy, wydarzenie sprzyja głębszemu zrozumieniu umiejętności przywódczych i ich zastosowaniu w komunikacji grupowej i procesach decyzyjnych.

Program InsideRisk został opracowany, we współpracy z profesorem George'em Kohlrieserem z IMD Business School w Lozannie, prawdziwym negocjatorem zakładników i ekspertem ds. przywództwa, aby pomóc liderom radykalnie zwiększyć ich umiejętności budowania zaufania i krytycznego myślenia.

Spotkanie było dobrą okazją do promocji Polski oraz zaproszenia uczestników SITE ISE do odwiedzenia Polskiego Stoiska podczas Happy Hour, wydarzenia organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną - Poland Convention Bureau wraz z polskim odziałem SITE na targach IMEX we Frankfurcie.

Poland - Smart Move Happy Hour odbędzie się 21 maja 2019 w g. 17.00 -18.00 na Polskim stoisku (G440).

foto: SITE

Do góry