en
en
Kontakt

Polska branża na warsztatach MICE by Melody w Niemczech

Od wielu lat rynek niemiecki należy do najważniejszych rynków generujących zagraniczny ruch turystyczny w Polsce.

ETC570.jpg

  Szacuje się, iż około 10 proc. przyjazdów Niemców do Polski to podróże w celach biznesowych. W dniach 31 sierpnia – 2 września br. w Dusseldorfie, Frankfurcie n. Menem oraz Monachium odbędą się warsztaty, w ramach których Polska Organizacja Turystyczna – Poland Convention Bureau wspierana lokalnie przez ZOPOT w Berlinie wraz z polskimi wystawcami zaprezentują polska ofertę dla przemysłu spotkań.

Przemysł spotkań jest jedną z tych branż, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii. W związku z obostrzeniami i dwukrotnym odwołaniem targów IMEX we Frankfurcie przez pandemie Covid-19, organizacja przez Polską Organizację Turystyczną wspólnego wystąpienia na rynku niemieckim nie była, aż do teraz, możliwa.

Obecnie rząd Niemiec luzuje obostrzenia dotyczące przebywania i przyjeżdżania do kraju. Od 30 maja br. Polska nie jest uznawana za obszar podwyższonego ryzyka. Wraz z luzowaniem obostrzeń zmieniły się decyzje zakupowe  i nastroje klientów niemieckich. Polska jako kraj sąsiedzki, bliski, interesujący a zarazem bezpieczny może stać się beneficjentem części rynku wyjazdowego z Niemiec.

Pamiętając o bezpieczeństwie uczestników wyjazdów integracyjnych czy konferencji wracamy do spotkań na żywo. Przedstawiciele polskiej branży długie miesiące lockdownu poświęcili na opracowanie standardów
i procedur dla wydarzeń organizowanych w nowych warunkach sanitarnych. Największe centra konferencyjno-kongresowe wdrożyły odpowiednie rozwiązania w tym zakresie, ich śladem poszła większość hoteli oraz firmy DMC i PCO.

Do udziału w warsztatach z polskiej strony zostali zaproszeni: convention bureaux, profesjonalni organizatorzy kongresów (PCO), oraz profesjonalni organizatorzy podróży motywacyjnych (DMC). Wystawcy przyjmowani byli na podstawie zgłoszeń oraz pozytywnej weryfikacji kryteriów udziału Wystawcy przez POT.

W ramach roadshow w Niemczech w dn. 31 sierpnia – 2 września br. wraz z Poland Convention Bureau POT prezentować się będą:

  1. Convention Bureau -Wrocław
  2. Creative Poland DMC
  3. Gdańsk Convention Bureau
  4. Kraków Convention Bureau
  5. Mazurkas DMC Poland
  6. Poznań Convention Bureau
  7. Travel Projekt DMC Poland
  8. Warsaw Convention Bureau

Wystawca podczas 3-dniowego roadshowu będzie miał możliwość spotkania około 180 wyselekcjonowanych planistów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, co wierzymy może przyczynić się do podtrzymania  i wzmocnienie popytu na usługi turystyki biznesowej, wzmocnienia konkurencyjności Polski na arenie międzynarodowej jako destynacji spotkań oraz budowy zaufania wśród planistów spotkań i wydarzeń w czasie Covid-19.

Organizatorem warsztatów MICE by Melody jest agencja marketingowa i komunikacyjna PeC-Kommunikation założona w 2010 roku, z siedzibą w Hamburgu, a od 2012 roku zajmująca się wyłącznie marketingiem MICE. Warsztaty MICE by Melody przeznaczone są wyłącznie dla międzynarodowy wystawców, gdzie grupą docelową są niemieckojęzyczni planiści wydarzeń, którzy organizują wydarzenia międzynarodowe.

Dodatkowo w ramach wystąpienia planowana jest promocja online, która wynika z umowy z PeC-Kommunikation, który prowadzi portal branżowy https://www.miceboard.com/willkommen-zur-online-site-inspection-in-polen/

W ramach roadshowu prezentować się będą również takie organizacje jak: Visit Britain, Meet Ireland, Visit Estonia/Estonian Convention Bureau, Zürich Tourismus, Convention Bureau Davos, Graz Convention Bureau, Cannes Convention Bureau, Visit Brussels, Monaco Convention Bureau.

Przygotowała: Aneta Książek

 

Do góry