en
en

Katowice będą „stolicą całego świata”. Pozyskały wielki kongres organizowany przez ONZ

W 2022 roku Katowice będą gospodarzem organizowanego przez ONZ Światowego Forum Miejskiego. Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że w trakcie trwania wydarzenia, Katowice będą „stolicą całego świata i stolicą stolic”.

katowice duże.jpg

Minister Jerzy Kwieciński poinformował o decyzji Organizacji Narodów Zjednoczonych, która zdecydowała, że Katowice będą współorganizatorem Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku. To kolejne duże wydarzenie organizowane przez ONZ, które odbędzie się w stolicy Górnego Śląska. W ubiegłym roku Katowice były gospodarzem Konferencji w sprawie Zmian Klimatu COP24.

Podczas briefiengu prasowego, minister Jerzy Kwieciński podkreślał znaczenie wydarzenia, które zostanie zorganizowane w Katowicach. – To najważniejsza impreza wszystkich ludzi na całym świecie, którzy zajmują się polityką miejską, transformacją, rozwojem – powiedział. Jego zdaniem, Polska ma duże sukcesy w transformacji oraz piękne miasta, którymi można się chwalić wśród zagranicznych partnerów.

– To jedno z dwóch największych wydarzeń organizowanych na świecie, na poziomie międzynarodowym przez ONZ (…). W ciągu tych paru dni - impreza trwa zazwyczaj tydzień - to miasto jest stolicą całego świata i stolicą stolic. W 2022 r. – mówił minister Jerzy Kwieciński.

Szef resortu inwestycji i rozwoju tłumaczył również, że organizacja Światowego Forum Miejskiego w Katowicach pozwoli na przeprowadzenie poważnej promocji miasta, regionu oraz całej Polski.

– To również szansa pokazania sukcesu gospodarczego naszego kraju, a także wspaniałego przykładu Katowic: miasta przemysłu, ze wspaniałą architekturą poprzemysłową, które staje się przede wszystkim miastem biznesu, miastem kultury, miastem spotkań – podkreślał.

Pozyskanie organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku to wielki sukces miasta oraz instytucji wspierających kandydaturę stolicy Górnego Śląska. Warto podkreślić, że Katowice w wyścigu o zwycięstwo wyprzedziły m.in. niemiecki Dortmund i Mexico City. Poprzednie edycje kongresu organizowanego przez ONZ odbywały się m.in. w Nairobi, Barcelonie, Vancouver, a także Rio de Janeiro i Neapolu. W przyszłym toku gospodarzem wydarzenia będzie Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Źródło: wPolityce.pl, mckatowice.pl

 

Do góry