en
en
Kontakt

Duże zainteresowanie ofertą Polski podczas MCE Central & Eastern Europe w Salzburgu

W minionym tygodniu miało miejsce forum MCE Central & Eastern Europe, pierwsze z serii wydarzeń Europe Congress. W Salzburgu Polskę po stronie dostawców reprezentowali Poland Convention Bureau POT, Mazovia Convention Bureau, Silesia Convention Bureau oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 planistów wydarzeń oraz dostawców, oferując doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów i rozmów biznesowych.

MCE-Central-Eastern-Europe-Salzburg-EuropeCongress-mcesalzburg-polandcvb.jpg

Forum dawało okazję do szeregu oficjalnych i nieoficjalnych spotkań z udziałem kluczowych graczy z rynków takich Niemcy, Austria, Szwajcaria (20%) Wielka Brytania i Irlandia (20%) Francja, Beneluks i Skandynawia (25%) Europa Południowa (15%) Bliski Wschód i Azja (10%). Hosted buyers reprezentowali agencje eventowe, korporacje i międzynarodowe stowarzyszenia. Poszukiwali nowych opcji i miejsc na organizację wydarzeń, a oferta Polski wzbudziła ich zainteresowanie.

mcesalzburg-europe-congress.jpg

Udział w MCE Central & Eastern Europe w Salzburg stanowił dla polskich przedstawicieli przemysłu spotkań niepowtarzalną okazję do promocji polskich destynacji MICE oraz nawiązania nowych relacji biznesowych Dzięki udziałowi w wydarzeniu mogli oni aktywnie prezentować partnerów (rekomendowane CVB, PCO, ITC, konsorcjanci i członkowie) przyciągając uwagę potencjalnych planistów wydarzeń. Dodatkowo, udział umożliwił pozyskanie cennych informacji na temat potrzeb i oczekiwań rynku, co pozwala lepiej dostosować ofertę polskich usługodawców do wymagań międzynarodowych klientów.

mcesalzburg-europe-congress-mice-industry.jpg

- Podczas 35 umówionych spotkań z hosted buyers w centrum kongresowym w Salzburgu, Poland Convention Bureau zaprezentowało różnorodne możliwości i potencjał naszego kraju. Organizatorzy wydarzeń interesowali się konkretnymi miastami, możliwościami organizacji konferencji i kongresów oraz podróży motywacyjnych - powiedział Jarosław Marciuk, główny specjalista ds. marketingu w biurze spotkań i wydarzeń Polskiej Organizacji Turystycznej. Jestem zadowolony z faktu, że Śląsk i Mazowsze miały okazję wyeksponować swoje silne strony, a wielokrotnie słyszałem pochlebne komentarze od planistów wydarzeń, którzy wyrażali duże zainteresowanie propozycjami tych mniej znanych regionów. Jako rezultat spotkań przewidujemy wzmożone zainteresowanie całą Polską jako głównym miejscem docelowym dla wydarzeń, spotkań i podróży motywacyjnych w tej części Europy. Warto również podkreślić, że Polska utrzymuje silną pozycję w globalnych rankingach, zajmując obecnie 23. miejsce w rankingu ICCA i 20. miejsce w rankingu UIA - dodał Marciuk

poland-convention-bureau-jaroslaw-marciuk-mcesalzburg-europe-congress-mice-industry.jpg

Dzięki interesującej formule MCE Central & Eastern Europe w Salzburgu oprócz spotkań stolikowych Polacy mogli również zaprezentować na głównej scenie centrum kongresowego interaktywne prezentacje Polski, Mazowsza i Śląska. W przypadku Poland Convention Bureau nie mogło zabraknąć wykonania specjalnej piosenki „Let`s Talk Business”. Osobiście cieszy mnie fakt, że nasze digitalowe działania zostały ponownie dostrzeżone i nagrodzone przez organizatorów w jednej z trzech kategorii konkursu w Salzburgu – dodał Jarosław Marciuk.

poland-convention-bureau-jaroslaw-marciuk-mcesalzburg-europe-congress.jpg

Wszyscy polscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w wydarzeniu biznesowym w Salzburgu i podkreślali jakość prowadzonych rozmów i pozyskanych kontaktów.

- Udział w forum w Salzburgu to była świetna okazja do zaprezentowania walorów województwa śląskiego na arenie międzynarodowej. 35 spotkań w ciągu dwóch dni, które mamy nadzieję, że przełożą się na wzrost branży w regionie. Należy podkreślić świetną organizację ze strony Europe Congress. Cała koncepcja kładzie nacisk na zbliżenie dwóch stron forum - dostawców i hosted buyers co było wartością dodaną - powiedział Sebastian Gronet, project manager Silesia Convention Bureau.

silesia-convention-bureau.jpg

Iwona Majewska, Zastępca Dyrektora Biura MROT, wyraziła ogromną satysfakcję z uczestnictwa w austriackiej edycji Europe Congress. - MCE Central & Eastern Europe 2024 stanowiło doskonałą okazję do nawiązania kontaktów i promocji Mazowsza i Warszawy na międzynarodowym rynku spotkań. Z dumą przedstawialiśmy tam potencjał Mazowsza i Warszawy w zakresie organizacji wydarzeń biznesowych. Oferta wielu członków MROT i WOT, w ramach których funkcjonują Mazovia Convention Bureau i Warsaw Convention Bureau, spotkała się z dużym zainteresowaniem międzynarodowych planistów. Udział przedstawicieli Mazovia Convention Bureau zaowocował inspirującymi spotkaniami i wieloma cennymi leadami konferencyjnymi. Z niecierpliwością czekamy na potwierdzenie części z tych spotkań w Warszawie i na Mazowszu.

mazovia-convention-bureau-poland-mcesalzburg-polandcvb-b2b.jpg

Oprócz biur convention w spotkaniach Salzburgu uczestniczyła również reprezentantka jednego z najważniejszych obiektów kongresowych w Polsce.

- Wydarzenie było przygotowane profesjonalnie, intensywnie i dynamicznie. Dobra i ciekawa lokalizacja z miejscami hotelowymi w sąsiedztwie centrum kongresowego. Mogę podkreślić duże zaangażowanie personelu, otwartość i pomoc na każdym etapie kongresu. Dbałość o szczegóły oraz nadzór, aby każde z planowanych spotkań się odbyło to niekwestionowane atuty wydarzenia w Salzburgu – powiedziała Justyna Rzepka, Senior Key Account Manager Międzynarodowego Centrum Kongresowego & Spodek (PTWP Event Center Sp. z o.o.)

Więcej informacji o serii wydarzeń Europe Congress

Strona wydarzenia www.europecongress.com

#PolandCVB #EventprofsPL #MCESalzburg #EuropeCongres

@callmejaro Amidst the grandeur of the Congress Salzburg venue, we embarked on a day of unparalleled productivity at MCE Salzburg! Engaging in intimate table talks, participants navigated through a maze of ideas, insights, and innovations. Against the backdrop of this venue, minds converged, perspectives shifted, and collaborations blossomed. With each table conversation fostering deeper connections and sparking innovative solutions, it was a day defined by synergy and progress for all of us and Poland Convention Burea - Polish Tourism Organisation. As the echoes of discussions fade away, we depart with renewed energy, armed with newfound knowledge and fortified partnerships, ready to embark on the next phase of our journey. #mcesalzburg #meetsalzburg #meetaustria #eventprofs #salzburg #event #miceindustry #polandcvb ♬ Attraction (Pritiazhenie) Remix - ETOLUBOV

Zdjęcia i tekst: Jarosław Marciuk

Do góry