en
en
Kontakt

Dlaczego certyfikat „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych” jest ważny dla organizatorów incentive travel

Polska Organizacja Turystyczna (POT) prowadzi program rekomendacji firm, które specjalizują się w kompleksowej organizacji i obsłudze podróży motywacyjnych (incentive) w Polsce. Program „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych” polega na identyfikowaniu i wspieraniu tych podmiotów, które świadczą usługi na wysokim poziomie i posiadają odpowiednie doświadczenie w tej dziedzinie.

2023-01-ITC-incentive-travel-rekomendacja-Poland-Convention-Bureau-certyfikat-POT.jpg

Celem programu jest promowanie Polski jako atrakcyjnego celu podróży motywacyjnych i ułatwienie dostępu do informacji o polecanych firmach.

Czym jest program rekomendacji ITC

Program Rekomendacji Profesjonalnych Organizatorów Podróży Motywacyjnych ma na celu identyfikowanie i wspieranie firm, które oferują profesjonalne i kompleksowe usługi związane z organizacją i obsługą imprez motywacyjnych w Polsce. Certyfikat „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych” przyznawany jest na określony czas i istnieje możliwość jego odnowienia.

Dzięki programowi zbierane są i rozpowszechniane informacje o polecanych firmach, a także przeprowadzane są analizy oferty, popytu i podaży. Celem współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej - Poland Convention Bureau z polecanymi firmami jest koordynacja działań marketingowych związanych z promocją Polski na rynkach zagranicznych.

Aktualnie 13 podmiotów gospodarczych może korzystać z tytułu „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych”:

(zaktualizowano 28 lutego 2023)

Dlaczego warto ubiegać się o certyfikat

Prestiżowy Certyfikat „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych”, nadany przez Prezesa Polskiej Organizacji, potwierdza rzetelność, dobre praktyki i najwyższe standardy obsługi klienta biznesowego przez Rekomendowane ITC.

Podmioty, które posiadają certyfikat mogą w swojej komunikacji marketingowej posługiwać się tytułem „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych” oraz znakiem graficznym „Recommended Incentive Travel Company“.

Rekomedowane podmioty są prezentowane na stronie internetowej www.pot.gov.pl

Dodatkowo posiadanie certyfikatu jest jednym z kryteriów podczas oceny aplikacji uczestnictwa  podmiotu gospodarczego na:

Co więcej, rekomendowane ITC mogą otrzymywać zapytania na organizację podróży motywacyjnych, kierowanych do POT PCB od międzynarodowych organizatorów incentive, oraz istnieje możliwość współtworzenia wizyt studyjnych organizowanych przez POT PCB.

Wszystkie korzyści wymienione są Regulaminie Programu Rekomendacji Profesjonalnych Organizatorów Podróży Motywacyjnych.

Jakie firmy mogą ubiegać się o rekomendację

Rekomendację „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych” mogą uzyskać podmioty gospodarcze wyspecjalizowane w planowaniu i organizacji podróży motywacyjnych (ITC - Incentive Travel Company) w Polsce, które posiadają odpowiednie doświadczenie organizacyjne, zaplecze techniczne oraz przeszkolony zespół pracowników umożliwiający pełną realizację imprez incentive.

Pośród innych wymaganych kryteriów znajdują się między innymi informacje o samodzielnie zorganizowaniu co najmniej 10 podróży motywacyjnych w formie stacjonarnej, z czego 2 dla minimum 100 osób, 4 dla minimum 50 osób oraz 4 dla minimum 25 osób w ciągu ostatnich 5 lat (z wyłączeniem roku złożenia aplikacji). Dodatkowo, firmy muszą przedstawić informację o co najmniej 3 autorskich programach motywacyjnych.

Inne działania podmiotu pozwalające uzyskanie wysokiej oceny aplikacji to między innymi:

  • posiadane certyfikaty potwierdzające wysoką jakość oferowanych usług
  • członkostwo w stowarzyszeniach i organizacjach międzynarodowych
  • nagrody branżowe w Polsce i zagranicą
  • strona internetowa oraz przynajmniej jeden aktywny profil biznesowy w mediach społecznościowych w zakresie prowadzonej działalności (np. Facebook, LinkedIn, Twitter)
  • przykłady działań podejmowanych w duchu zrównoważonego rozwoju mających na celu zminimalizowanie negatywnego, a zwiększenie pozytywnego oddziaływania na otoczenie i lokalną społeczność (programy CSR)

Jak aplikować o Certyfikat „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych”

Na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej można pobrać Regulamin Programu Rekomendacji Profesjonalnych Organizatorów Podróży Motywacyjnych i wszystkie wymagane dokumenty aplikacyjne (załączniki w dolnej części strony).

W przypadku pytań dotyczących programu „Profesjonalnych Organizatorów Podróży Motywacyjnych” zespół Biura Spotkań i Wydarzeń Poland Convention Bureau odpowie na Państwa pytania >>> Kontakt.

Do góry